Projektinė veikla

Nidos meno kolonijos rezidencijų programa

Projekto būsena Įgyvendinama
Skirtas finansavimas 16 000,00 Eur
Atsakingas asmuo Monika Kalinauskaitė, Egija Inzule
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2020-01-01 - 2020-12-31
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

 Visus metus Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (toliau - NMK) siūlo tarpdisciplininę rezidencijų programą, kurios trukmė yra 1-3 mėnesiai. Penkiose studijose vienu metu gali dirbti menininkai, dizaineriai, architektai, kuratoriai, meno kritikai ar meno tyrėjai (toliau rezidentai) iš Lietuvos ar užsienio. Penkios studijos su gyvenamosios erdvėmis buvo specialiai suprojektuotos šiam tikslui. Kiekviena 65m² dydžio studija, išsidėsčiusi per du aukštus, yra pilnai įrengta, turi atskiras virtuvės bei vonios erdves. Rezidentai turi priėjimą prie kitų NMK erdvių, pvz., medžio, metalo bei grafikos dirbtuvių, fotografijos kambario, garso laboratorijos. 2020m. dirbtuvės bus papildytos keramikos krosnimi. Rezidencijų kuratorė bei dirbtuvių technikas padeda rezidentams įgyvendinti individualius projektus.

Projekto tikslai:

  1. Pagrindinis NMK, kaip ir kitų nuošaliai įsikūrusių rezidencijų bei meno centrų, tikslas yra sudaryti aukščiausios kokybės tarpdisciplinišką rezidencijų programą, kuri remiasi unikaliu Baltijos regiono profiliu, ir tokiu būdu pristatyti instituciją kaip aktyvų šiuolaikinio meno produkcijos realizacijos, mainų vykdymo ir naujų diskursų vystymo centrą.

  2. Realizuoti 4 rezidencijų programas, kurios leistų sukurti patogias ir palankias sąlygas meno profesionalams iš bet kurios šalies plėtoti savo projektus Nidoje.

  3. Stiprinti koloniją kaip erdvę, kurioje menininkai bei tyrėjai gali įgyvendinti savo projektus, vėliau pristatomus tiek vietinei, tiek tarptautinei auditorijai parodų bei kitų visuomenei atvirų renginių metu.

  4. Rezidencijų programai pasiūlyti tarptautiniu mastu pripažintų, šiuolaikinio meno lauko diskursą formuojančių profesionalų įžvalgas ir tokiu būdu kelti kokybės standartus.