Projektinė veikla

Jaunųjų architektų kūrybinės dirbtuvės "Parametrinė architektūra"

Projekto būsena Įgyvendinama
Skirtas finansavimas 8 000,00 Eur
Atsakingas asmuo Marius Šaliamoras
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2020-04-28 - 2020-12-20
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

Kūrybinės dirbtuvės "Parametrinė architektūra" yra tęstinis, tarptautinis Vilniaus dailės akademijoje, Architektūros katedroje vykdomas projektas. Pradėtas 2010 metais bendradarbiaujant su kuratoriais iš Insbruko Universiteto Architektūros fakulteto (University of Innsbruck, Austria). 2020 metais kūrybines dirbtuves ves dėstytojai ir tyrėjai iš Lundo Universiteto (Lund University, Sweden) ir Lozanos politechnikos universiteto (IBOIS, EPFL, Switzerland).

Jis skirtas tobulinti jaunųjų specialistų kompetencijas naujausių projektavimo ir prototipų kūrimo, modeliavimo ir maketavimo technologijų srityje; skatinti visuomenės domėjimąsi aplinkos formavimo, architektūros meninės vertės klausimais; skatinti socialinį aktyvumą, bei šiuolaikinės, skaitmeninių technologijų įtakojamos kultūros pažinimą.

2020 m. jaunimo/jaunųjų specialistų kūrybinėse dirbtuvėse akcentuojami svarbiausi aspektai:

1. Pažangiausių skaitmeninių projektavimo ir erdvinio modeliavimo technologijų taikymu; išplėtota šiuolaikine technine baze VDA;

2. Novatoriška Lietuvos architektūros mokyklų kontekste darbo metodika jungiant tarptautinę patirtį, skaitmeninį projektavimą ir galimybę realizuoti prototipą;

3. Kasmet parenkama nauja aktualia tema.

Projekto tikslas - tobulinti jaunųjų specialistų kompetencijas skaitmeninio modeliavimo, prototipų gamybos, pažangios architektūros projektavimo srityje. Skatinti visuomenės domėjimąsi architektūros meninės vertės klausimais ir dalyvavimą aplinkos formavime, suprantant ir naudojantis teikiamomis skaitmeninių technologijų galimybėmis.