Projektinė veikla

Jaunųjų architektų kūrybinės dirbtuvės "Mažųjų Lietuvos miestų architektūros paveldo aktualizavimas"

Projekto būsena Įgyvendinama
Skirtas finansavimas 3 500,00 Eur
Atsakingas asmuo Marius Šaliamoras
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2020-10-01 - 2020-12-20
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

Projekto pradžia buvo 2016 m., kuomet Šilutės savivaldybėje buvo surengtos pirmos jaunųjų architektų kūrybinės dirbtuvės skirtos Kintų ir Šilutės miestų visuomeninių teritorijų atgaivinimo koncepcijoms sukurti. Jos sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Nuo tada jaunųjų architektų ir regionų savivaldybių bendradarbiavimo kūrybinės dirbtuvės tapo kasmetinėmis. 2018 – 2019 metais vykusiose kūrybinės dirbtuvės Švenčionyse, Švenčionėliuose ir Rokiškyje buvo nagrinėjamos viešųjų erdvių humanizavimo temos. 2020 metais Onuškyje numatomų jaunųjų architektų bei vietinės bendruomenės atstovų kūrybinių dirbtuvių tikslas yra nagrinėti apleistus ir nykstančius kultūros paveldo objektus ir sukurti jų gaivinimo koncepcijas, aktualizuojant vietos identiteto problemą. Nors vietos tapatumas yra vienas iš aplinkos kokybę apsprendžiančių veiksnių, jo paieškos mažuosiuose Lietuvos miestuose retai sulaukia deramo profesionalų dėmesio. Vietos identitetas turi didelę reikšmę kaimų ar miestelių bendruomenių gyvybingumui.

Projekto tikslas - atverti sunykusio architektūros ir kultūros paveldo vietas. Rasti patrauklų būdą pristatyti paveldo objektus visuomenei. Atskleisti ir aktualizuoti mažųjų Lietuvos provincijos miestelių kultūrines vertybes.


Projekto uždaviniai:
1. Suburti kūrybinius kolektyvus sudarytus iš jaunųjų architektų, vietos jaunimo ir vaikų.

2. Surengti grupių susitikimus su gyventojų bendruomenėmis bei savivaldybės specialistais. Jų metu išskirti problemines teritorijas,  užduotis; suformuluoti projektines.

3. Bendradarbiaujant su specialistais ir visuomenės nariais sukurti problemų sprendimo architektūros priemonėmis scenarijus.

4. Pateikti koncepcijas iliustruojančią medžiagą. Surengti parodas ir rezultatų pristatymą visuomenei. Išleisti informacinį leidinį.