Projektinė veikla

Ar ji ateina? / Is she coming?

Projekto būsena Įgyvendinama
Skirtas finansavimas 10 000,00 Eur
Atsakingas asmuo Laura Stasiulytė Gudaitė
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2020-02-01 - 2020-08-01
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

„Ar ji ateina“ yra kompleksiškas tęstinis projektas – parodų serija. Projekto privalumas - jau yra numatytos konkrečios parodos konkrečiose meno institucijose (praėjo atrankas ir yra patvirtintos parodos KKKC ,,Parodų rūmuose” Klaipėdoje, galerijoje ,,Titanikas” ir ,,Artifex” Vilniuje. „Ar ji ateina? – parodų serija, pristatanti debiutuojančių jauniausios kartos moterų menininkių kūrybą, naudojanti platų spektrą raiškų. Šie aspektai yra vieni iš reikšmingiausių šio projekto aspektų ir yra projekto varomoji jėga.
Parodoje siūloma iš arčiau pažvelgti į jau nesibaigiančio internetinio naršymo laikais užaugusios kartos kūrėjų keliamus klausimus, siekiama atskleisti jų kūrybines refleksijas, susijusias su šiandien itin aktualiais virtualaus ir realaus pasaulių hibridizacijos procesais, kūno, lyties, kasdienybės, populiariosios kultūros, medijų ir jų suvokimo klausimais. Menininkių kūryboje persipina troškimai ir vaizduotė, simuliacijos ir stimuliacijos – ,,(ne)tikros" situacijos.

Tikslas - pristatyti visuomenei pačios jauniausios kartos debiutuojančias menininkes moteris, dirbančias su naujausiomis medijomis, kuriančias – naujus tarpdisciplininės raiškos kūrinius, susijusius su aktualiais meniniais tyrimais medijų ir moters santykių srityje. Tikslas - suteikti startinę platformą jų kūrybos plėtotei, kas rezultate prisidės prie sėkmingo integravimosi į šiuolaikinio meno kontekstą bei atskleis jaunų menininkių joms aktualių klausimų lauką - supažindins auditoriją su šiandieniniam žmogui rūpimais klausimais. Svarbu paminėti, jog nėra įvykę daug parodų ar kitų kultūrinių renginių Lietuvoje, kurie fokusuotųsi į šiuolaikinės moters ir medijų santykio klausimus, tad šis projektas gali tapti pretekstu ir paskatinti tolimesnes diskusijas/refleksijas šia aktualia tema.