Projektinė veikla

Gildos Williams knygos „Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną" vertimas ir leidyba

Projekto būsena Užbaigta
Skirtas finansavimas 4.300,00
Atsakingas asmuo Marius Iršėnas
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2017.01.02 – 2017.12.31

APIE PROJEKTĄ

2014 metais "Thames & Hudson" leidykla išleido dr. Gildos Williams knygą "How to write abouth Contemporary Art". Tai vadovas rašantiems apie šiuolaikinį meną, nepamainoma knyga visiems meno profesionalams, studentams bei turintiems ambicijų rašyti apie šiuolaikinį meną. Leidinys supažindina skaitytojus su pagrindiniais stiliaus ir turinio elementais, su tikslų formulavimu, struktūros formavimu, teksto intonacija ir kalba. Šios knygos leidimas lietuvių kalba – labai reikalingas meną kūriančiai, apie meną rašančiai ir menu besidominčiai visuomenei. Vilniaus dailės akademija jau yra įsigijusi šios knygos leidimo teises Lietuvoje.

TIKSLAS

Šio projekto tikslas – išleisti lietuvių kalba Gildos Williams knygą "How to write about Contemporary Art" („Kaip rašyti apie šiuolaikinį meną“).

NUMATOMI DALYVIAI

Knygos autorė dr. Gilda Williams yra žinomų meno žurnalų "Artforum" ir "Flash Art International" korespondentė ir redaktorė, skaitanti paskaitas Goldsmiths koledže ir Sotheby's meno institute Londone.
Knygos vertėja į lietuvių kalbą Irena Jomantienė, kuri yra išvertusi E.H. Gombricho „Dailės istoriją" sulaukusią net trijų leidimų lietuvių kalba (1995, 1997, 2014).