Projektinė veikla

Dizaino kūrybinės dirbtuvės „NewIDeA 2017

Projekto būsena Užbaigta
Skirtas finansavimas 10.000,00
Atsakingas asmuo Andrejus Repovas
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2017.02.01 – 2018.06.01

APIE PROJEKTĄ

Projektas „NewIDeA 2017“ įgyvendinamas jau penktąjį kartą. Šio projekto metu jaunieji menininkai turės galimybę tiesiogiai bendrauti su stambiais užsakovais – verslo įmonėmis. Projekto pabaigoje jaunieji dizaineriai turi tinkamai reprezentuoti savo komandinius kūrybinius darbus. Dėl šios priežasties projekto metu bus stengiamasi ugdyti kompetencijas tinkamai pristatyti savo sukurtus projektus, motyvuotai paaiškinti savo pasirinkimus, susirasti veiklų reprezentavimui labiausiai tinkamus lyderius bei kiekvienam savyje paieškoti lyderystės kompetencijų. Projektu taip pat sekiama sustiprinti jaunimo įsitvirtinimo galimybes kultūros ir kūrybinių industrijų darbo rinkoje ir padėti jiems spręsti įsidarbinimo problemas, su kuriomis yra susiduriama visoje Europos Sąjungoje.Pastebėta, jog jaunimas turintis didelį kūrybinį potencialą, dažnai nesugeba tinkamai reprezentuoti savo veiklų ir surasti nišą šiandieninėje darbo rinkoje. Dėl prasto savęs įsivertinimo jaunimo tarpe didėja nedarbas, tuo pačiu gilėja socialinės problemos, atsiranda nepilnavertiškumo jausmas, prarandamas pasitikėjimas savimi.

TIKSLAS

Projekto tikslas – sudaryti sąlygas, kuriose jaunieji menininkai naudodamiesi inovatyvia italų mentorių siūloma metodika sukurtų ir įgyvendintų tikrus verslininkų užsakymus, išmoktų tinkamai reprezentuoti savo kūrybą užsakovams ir sugebėtų "parduoti" savo kūrybą.

TIKSLINĖ GRUPĖ

Planuojama, jog kūrybinėse dirbtuvėse dalyvaus 24 jaunieji dizaineriai ir 9 mentoriai iš 3 skirtingų valstybių (Italija, Lenkija, Lietuva). Kūrybinių veiklų rezultatai bus pristatomi kiekvienoje dalyvaujančioje mokymo įstaigoje, verslo įmonėse, savivaldybėse, todėl informacija apie sukurtus dizaino produktus pasiekia labai įvairias socialines grupes, o juos realizavus – plačiąją visuomenę.

NUMATOMI DALYVIAI

Planuojama, jog dirbtuvėse dalyvaus po 6 jaunuosius menininkus iš kiekvienos šalies. Jų atrankai bus paskelbti atviri konkursai, todėl galės dalyvauti visi jaunieji menininkai iki 29 m., turintys reikiamų žinių dizaino srityje. Taip pat planuojama, jog dalyvaus 2 mentoriai iš Parco Scientifico e Tecnologico Galileo scpa (numatomi Andrea Busato; Giorgio Biscaro); 1 mentorius iš Libera universita di Bolzano (numatoma Camilini Gianluca); 1 mentorius iš Akademia Sztuk Pieknych w Gdansku (numatoma Rafal Setlak) ir 3 mentoriai iš VDA Kauno fakulteto (Andrejus Repovas, Ingrida Veliutė, Renatas Šukys).