Projektinė veikla

Socialinę atskirtį mažinančios kūrybinės dirbtuvės „(Ne) LAISVAS menas“

Projekto būsena Užbaigta
Skirtas finansavimas 7.000,00
Atsakingas asmuo Vaidas Naginionis
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2017.01.15 - 2017.12.15

APIE PROJEKTĄ

Projekto aktualumas – profesionalių menininkų pažintis su Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus - pataisos namų (Kauno NTI-PN) auklėtiniais pamažu peraugo į socialiai atsakingą veiklą, apie kurią norima paskleisti žinią ir paskatinti šios socialiai jautrios socialinės grupės integraciją į miesto visuomenę. Gyvendami griežtų draudimų ir taisyklių apribotoje erdvėje, jaunuoliai savo kūrybinį meninį potencialą gali pristatyti tik kitiems pataisos namų gyventojams, todėl iniciatyvi profesionalių dailininkų komanda nusprendė padėti nuteistiesiems nepilnamečiams įgyti daugiau žinių apie profesionalų meną bei pristatyti bendrus kūrybinius darbus viešoje erdvėje. Taip tikimasi padėti nuteistiesiems įgyti įvairių socialinių įgūdžių ir prisidėti prie tolerantiškesnės miesto visuomenės ugdymo.

TIKSLAS

Projekto tikslas – paskatinti Kauno NTI-PN auklėtinių socialinę integraciją į kultūrinį miesto ir šalies gyvenimą, ugdyti kūrybiškumą bei verslumą, pasitelkiant menines priemones bei komunikaciją su profesionaliais menininkais bei gimnazistais.

TIKSLINĖ GRUPĖ

Tikslinė grupė – bendroje Lietuvos kultūroje beveik nematomi Kauno NTI-PN auklėtiniai ir aktyvūs Kauno Jėzuitų gimnazijos (KJG) vyresnių klasių moksleiviai, turintys meninės kūrybinės veiklos gebėjimų. Kadangi kūrybines veiklas planuojama pristatyti viešosiose miesto erdvėse – labai svarbi tikslinė grupė bus miestiečiai ir miesto svečiai, iš kurių tikimasi supratingumo ir tolerancijos, vertinant kūrybinę meninę nuteistųjų veiklą bei jos rezultatus. Taip pat profesionalūs menininkai, psichologai, saugos darbuotojai, kurie padės komunikuoti skirtingoms socialinėms grupėms.

NUMATOMI DALYVIAI

Svarbiausia projekto auditorija – Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus - pataisos namų auklėtiniai ir gimnazistai, turintys meninės kūrybinės veiklos gebėjimų ir pretenduojantys savo kūrybinius darbus kartu su profesionaliais dailininkais eksponuoti parodoje bei galintys sukurti animaciją, tinkančią reprezentuoti valstybės šimtmečio tematiką.