Kostiumo dizainas Vilniaus dailės akademijoje

Projekto būsena Įgyvendinama
Atsakingas asmuo Rasa Šapnagienė
Projekto veiklų įgyvendinimo laikotarpis 2019-09-02 - 2022-06-17
Projekto portfelis Paslaugų

Apie projektą

Kostiumo dizainas Vilniaus dailės akademijoje kaip paslauga ugdys kultūrinį dalyvių sąmoningumą. Tai galimybė kiekvienam Lietuvos mokiniui, besimokančiajam pagal bendrojo ugdymo programas susipažinti su Vilniaus dailės akademijos meno ir dizaino laboratorijomis, konkrečiau su Kostiumo dizaino laboratorija. Tai unikali galimybė mokiniams išvysti, kaip dirba kostiumo dizaino specialybės studentai, kokios yra jų auditorijos, priemonės, edukacinė estetinė aplinka. Galbūt tai atlieps jų individualius poreikius ir paskatins ateityje rinktis kostiumo dizaino studijas arba padrąsins mokytis dailės pagrindų, užsiimti kūryba. 

Ekskursijos po Vilniaus dailės akademijos rūmus "Titaniką" metu, mokiniai bus supažindinti su kostiumo dizaino specialybe. Galimai bus įkvėpti kūrybinių minčių, darbų atlikimo metodų ir priemonių įvairovės, bus paskatinti patys savarankiškai kurti arba atlikti menines užduotis, gebės atskirti kostiumų atlikimo technikas. Vyresnių klasių mokiniams bus suteikiama visokeriopa informacija apie Vilniaus dailės akademijos stojamuosius egzaminus į kostiumo dizaino specialybę. 

Pagrindinis paslaugos tikslas -  mokinių kultūrinio akiračio plėtimas, informacijos kaupimas, kultūros patirčių įvairovė bei ugdomas kūrybingumas.