Baltų kultūra miesto sienose

Baltų kultūra miesto sienose

Projekto būsena Įgyvendinama
Lietuvos kultūros tarybos skirtas finansavimas 6 000,00
Klaipėdos miesto savivaldybės skirtas finansavimas 3 600,00
Atsakingas asmuo Linas Blažiūnas
Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2019-07-30 - 2019-08-19
Projekto portfelis Meno projektų portfelis

Klaipėda yra besivystantis industrinis uostamiestis, į kurį prasminga ir perspektyvu integruoti rekreacines kultūrines erdves. Mieste iškilęs integralių (jungiančių industriją, gamtinę rekreaciją ir kultūrą) erdvių poreikis uosto prieigose, kuriose galėtų veikti jaunatviškos kūrybinės platformos. Projektui pasirinkta tematika "Baltiškojo uostamiesčio vizija - žmogaus, gamtos ir industrijos sambūvis." Kūrinių siužetuose bus atkreiptas dėmesys į Klaipėdos ir kuršių genties istoriją bei pajūrio mitologiją, siejant vietovės identitetą su šiuolaikinės industrinės ir kultūrinės miesto plėtros įvaizdžiu. Ištapyti objektai praturtins Klaipėdos jūros vartų kraštovaizdį Melnragės kopose šalioa banglenčių nuomos punkto, vasaros kavinės ir mašinų stovėjimo aikštelės.

Projekto tikslai - suvienyti Vilniaus dailės akademijos ir Latvijos dailės akademijos studentus bendram kūrybiniam projektui 2019 m. rugpjūčio mėnesį Klaipėdoje. Skatinant abiejų dailės akademijų darbuotojų ir studentų bendradarbiavimą, suteikti daugiau galimybių kūrybiškai reikštis Klaipėdos fakulteto studentams uostamiestyje, kūrybiškai įprasminti Baltijos šalims aktualias temas.

Uždaviniai:

  • rengti paskaitas ir kūrybines dirbtuves;
  • sukurti didelio formato sienų tapybos kūrinius pasirinktuose ir suderintuose objektuose - Melnrags kopose, šalia jūros vartų, Vėtros gatvėje;
  • apleistus sandėlius paversti alternatyvios kultūros prieigomis;
  • plačiai paviešinti projekto rezultatus, Baltijos šalių spaudoje ir internete į projektą įtraukti vietines tikslines Klaipėdos jaunimo auditorijas.