Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete atidaryta paroda „Savas kitas“

Savas ir kitas sąvoka filosofijoje apibrėžiama kaip sudėtingas ir problemiškas dalykas. Tai priešpriešos ir svetimo kategorijos vedančios į pažinimą. Kūryboje savas kitas – tai erdvė, kurią atveria kūrinys. Kūrybos veiksmas įtraukia ir veda ieškojimo, eksperimentavimo keliu. Atrasta alternatyvi, eksperimentinė raiška tampa autentišku savu kitu autoriaus balsu, jo individualiu pasakojimo būdu. Kūriniai parodoje „Savas kitas“ inspiruoti stebėjimo patirties, kūrybinės alternatyvos ieškojimo. Šiuose eksperimentuose įdomi pati kūrinio paviršiaus erdvė, įvairios jos kūrimo galimybės, žaidimas su skirtingų paviršių savybėmis.

Parodos autoriai – VDA Kauno fakulteto tapybos katedros studentai, LSMU/ VDA magistrantūros studijų programos Dailės terapija studentai, profesionalūs menininkai, kurie perkuria vizualinio kūrinio estetikos, vaizdo suvokimo taisykles ir kviečia žiūrovą improvizacijai bei interpretacijai.

Parodos autoriai:
R. Akambakaitė;
A. Bitinė;
R. Jonaitytė;
J. Jonušė;
L. Kolmogorcevas;
S. Kondratienė;
A. Kundreckaitė;
M. Kresninkevičius;
A. Liškauskienė,
A. Linkevičienė;
E. Varkulevičius;
J. Varkulevičienė.

Parodos kuratorės doc. dr. Jovitos Varkulevičienės mintys apie parodą: „Šiandienos pasaulis siūlo pačias įvairiausias kūrybos galimybes, kurios atveria naujus raiškos būdus ir trina įprastas meno suvokimo ribas. Tad ką gi ši paroda rodo žiūrovui? Svarbu paminėti, kad tai edukacinio pobūdžio ekspozicija, kurios idėja kilo iš kelerius metus mano vedamų paskaitų „Eksperimentinės tapybos technologijos“ ir „Interdisciplininė meno praktika“. Paskaitų patirtis ir studentų kūrybiniai eksperimentai inspiravo mane atsigręžti į savo kolegų tapytojų kūrybą, ji dažnai pasitarnaudavo, kaip pavyzdžiai paskaitų metu, o tai ir paskatino suburti juos į vieną ekspoziciją. Parodoje žiūrovas provokuojamas diskusijai ir dialogui apie individualios raiškos kelius, vizualinės kalbos komunikaciją, „užtapybines“ strategijas ir santykį su tapybos tradicija.“

Parodą galite aplankyti iki 2024 m. gegužės 24 d.