BELIEKA TIK LAUKTI – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto, Tekstilės ir mados studenčių parodos įkvėptos Samuelio Becketto pjesės „Belaukiant Godo“ ATIDARYMAS!
LAUKIMAS - būsena užimanti didelę mūsų gyvenimo dalį. Visada kažko laukiame. Savaitgalio. Žinutės. Autobuso. To Išrinktojo. Ar mes sulauksime? Ar mes išmoksime būti laukimo būsenoje?
Šioje parodoje aštuonios jaunosios kūrėjos unikaliu žvilgsniu bando apmąstyti šiuos klausimus ir žvelgia į tai, ką reiškia laukti. Tai ieškojimai įgavę formas tekstilėje.

Parodoje eksponuojami kūriniai ir jų kūrėjų mintys:

Ana Tamulytė: „Belaukiant..."

„Šiame darbe vaizduoju personažus iš pjesės „Belaukaint Godo". Šie du personažai man pasirodė lyg negalėtų gyventi vienas be kito, visada būna kartu ir laukia Godo."

Ana Tamulytė: „Aš tikiu“

„Šis darbas kalba apie veikėjus iš pjesės „Belaukiant Godo“. Jų siluetas vaizduojamas paminklo principu, kas pabrėžia jų ilgą, katriai ir ištikimai lauktą Godo..."

Beatričė Milkevičiūtė: „Pareidolija“

„Samuelio Beketo pjesėje „Belaukiant Godo“, pagrindiniai veikėjai patyrė kas yra pareidolija savo kailiu, kai susivilioję geresniu gyvenimu, laukia Godo, <...>, o jis taip ir nepasirodo."

Ieva Penčilaitė: „Pynimas I“

Ieva Penčilaitė: „Pynimas II“

„Apie virvę, kaip apie gyvenimo ciklą.“

Marija Šlapikaitė: „Optimistas/ pesimistas“

„Kiekvienas žmogus gali save priskirti prie optimisto ar pesimisto, tačiau kai kurie žmonės gyvena tokioje būsenoje tik paros dalį, <...> – iš ryto, per pietus ar vakare.“

Ineta Ignatavičiūtė: „Apie laikinumą, laukimą ir to laukimo absurdiškumą“

„Laukimas – giliai žmogiškas jausmas, kuris laikinas, absurdiškas, neapčiuopiamas, puikiai laviruojantis tarp vilties ir nevilties, juoko ir ašarų.“

Ieva Keraišytė: „Įsitvirtinimas“

„Pjesėje vienas iš pirmųjų paminėtų dalykų yra medis.“

Elzė Jankauskaitė: „Linksmučiai“

„Mano pagrindinis klausimas – ar pavyko? Ar galima išgyventi visus man siunčiamus gyvenimo išbandymus.“

Unė Labutytė: „Ką myliu, tam dovanoju“

„Tradicinis kraitinio rankšluostėlio motyvas „Ką myliu, tam dovanoju“ įkvėpė jį įdėti į šių dienų kontekstą ir taip iškelti klausimą apie meilės reikšėmę dabar.“

Džiugu matyti jaunas, energingas ir drąsiai kūrybiniu keliu žengiančias menininkes!