Tęsiame šimtmečio parodų ciklą ir jau š. m. spalio 11 d. (antradienį) 17 val. Kauno fakulteto galerijoje (Muitinės g. 2) pasirodys Tekstilės katedros organizuojama paroda „RITMAS RITMAS RITMAS“.


„Esame įsukti į nuolat kintantį gyvenimo ritmą. Ritmas – tai judėjimas, kuris apima ir meną. Šiuolaikinės tekstilės menas taip pat įsilieja į laiko tėkmę, kuri suteikia neribotas kaitos galimybes. Tačiau nepamiršta ir savo ištakų – audimui būdingo ritmingo judėjimo magijos.
Ritmas yra viskas – yra sakęs Liudas Truikys, dirbęs Tekstilės katedroje. Ritmas veikia kompozicijos lygmeniu – jis ne tik muzikalus, bet ir vaizdiškas. Tačiau šiuolaikinės tekstilės menininkės prisisiekia iki ritmo kaip koncerto. Jų kūryboje ritmas reiškiasi kaip vidinis kūrybos ir gyvenimo veikėjas.
Raibuliuojantys raštai, kasdienių būsenų ir veiksmų ritmai ima laisvai džiazuoti tapiserijose, instaliacijose ir videokūriniuose, kurie ir žiūrovus nepastebimai įtraukia į muzikalią parodos scenografiją kaip ritmingai judančias visumos audinio figūras."
doc. dr. Odeta Žukauskienė


Parodos kuratorės: Laima Oržekauskienė, Lina Jonikė, Giedrė Kriaučionytė
Plakato autorė Greta Gilvanovaitė
Paroda veiks iki 2022 11 04