• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultetas kviečia dalyvauti Kauno meno mokyklos 95-erių metų jubiliejui skirto projekto „Be 5 min. 100“ baigiamosios parodos atidaryme.

  Parodoje „Šiandien ir rytoj“ bus pristatomi VDA KF studentų darbai, kurie buvo kuriami projekto kūrybinių dirbtuvių „Kauno meno mokyklos genealogija – tradicija ir dabartis“ metu.

  Data: rugsėjo 29 d. (penktadienis);
  Laikas: 14 val.;
  Vieta: VDA Kauno fakultetas, Muitinės g. 4, fojė.


  Parodos anotacija:

  2017 m. visą rugsėjo mėnesį VDA KF vyko projektas „Be 5 min. 100“, skirtas Kauno meno mokyklai. Tai lyg nedidelė repeticija, revizija ir istorijos pasikartojimas prieš Kauno meno mokyklos įkūrimo šimtmečio paminėjimą 2022 metais.

  Projekto metu VDA KF specialybių katedros kvietė savo studentus kūrybinėse dirbtuvėse kurti kūrinius, kurie atspindėtų Kauno meno mokyklos tradicijos tąsą ar peržvelgtų nueitą istorinį tarpsnį ir naujai atspindėtų dabartyje.

  Projekto baigiamojoje  parodoje „Šiandien ir rytoj” pristatomi Architektūros ir interjero dizaino, Tapybos, Taikomosios grafikos, Pramoninio dizaino, Keramikos, Stiklo katedrų studentų sukurti darbai kūrybinėse dirbtuvėse.

  Parodoje matome platų darbų spektrą: nuo lietuvių liaudies skulptūros ir audinių studijų tapyboje, Kauno meno mokyklos pastato mistifikuotų peizažų, didelės abstrachuotos šiuolaikinio miesto nostalgiškos drobės, ar šmaikščių piešinukų, sukabintų ant  medinės kartelės. Architektūrinių Pelėdų kalno studijų ir kvietimo per kaleidoskopinį žiūroną pažvelgti į praeitį, dabarties miestui siūlomų viešojo transporto stotelių maketo ir keramikos bei stiklo objektų, atspaustų 3D spausdintuvu.

  Studentų kvietimas kurti, nebūti moliu, nors ir skamba šiek tiek dviprasmiškai, tačiau įpareigoja eiti pirmyn, siekti kūrybinių aukštumų ir sulaukti rytojaus, viliantis pamatyti naujas meno formas ir jų jėgą.