• Naujienlaiškis
 • Mariaus Žalneravičiaus personalinė plakatų paroda „Parduodu Audi80, darau parodą“ 

  Tai mano pirmoji personalinė paroda.  Nežinau, kodėl ta mintis atėjo, kad jau turiu, ką parodyti. Ta mintis vis išlįsdavo, sakyčiau-įkyrokai, bet ir nuslysdavo vėl. Ar tai tiesa ar ne, kad susikaupė bagažas, vertas rodymo, bet vidujiniai jaučiu, kad jei savo darbų neparodyčiau dabar, tai neberodyčiau niekada, tingu. Brendimas profesijoje kaip ir gyvenime apskritai, turi savo etapus. Tai dabar tas etapas, kai po truputį pradedu suprasti, kad  reikia pasidalinti mintimis viešai ir koncetruotai, nepaisant to, kad tos mintys po vieną jau buvo rodytos įvairiose erdvėse. Puiku, kad dalis tų minčių atėjo širdin ar smegenysna ir išlindo plakato pavidalu. Jie tokie lengvi, be kančios, dovanos iš Dangaus. Sesė žino apie ką aš. Ačiū Dievui. Neabejotinai labai smagus jausmas, kai taip sekasi. Bet dar smagesnis jausmas, kai ilgai kankiniesi ir vis tik pavyksta išspausti syvus iš, atrodo, beviltiškų pastangų, tada rezultatas daug brangesnis ir brandesnis. Ir dar, gera yra suprasti, kuris darbas stiprus, kuris tik pusėtinas, o būna tokių, kur geriau nesakyti garsiai, kad čia mano, gi normalu kiekvienam kūrėjui. 
  Kodėl paroda tokiu keistu pavadinimu? Beveik neabejojau, kad žmonės perskaitys ironiją. Man tai pasirodė linksma žinutė: parduodu daiktą, kad nusipirkčiau galimybę padaryt parodą. Gal čia ne esmė, kad parduodu būtent AUDI, galima parduoti pvz. auksinius dantis, plaukus ar negerti degtinės. Tokia menka aukelė vardan džiaugsmo pasidalyt su Jumis visais šitais paveikslėliais.
  Plakatai išties labai įvairūs, dalis jų beveik pensijiniai, sukurti beveik prieš 10 metų, kiti dar garuojantys. Temos daugiausia kultūrinės, socialinės, nes tai smagi draugystė su kitais kūrėjais - kino, teatro, muzikos žmonėmis.
  Plakato kūrimo procesas įdomus nuo pradžių iki galo, nes pradžioj reikia bendrauti su kūrėjais, organizatoriais, užsakovais, "įlįsti jų kailin", kiek įmanoma giliau pažinti temą, kurioje reikės truputį pagyvent. Po pokalbio, neretai, mintis ateina labai sparčiai ir yra pagunda viską išpliurpti visiems, bet visai verta nepulti žavėtis pirmu impulsu, nes rytą tai gali atrodyt šlamštas. Kitas etapas, kai reikia atidengti uždangą ir kantriai išlaukti tylą aname pašto gale. Kad ir kokia būtų reakcija, geriau jau reakcija, nei jokia arba pasyvi pvz. "mhm, ačiū". Norisi užkurti, kad žmogus džiaugtųsi ar pyktų, bet ar visada pavyksta, mhm, ne.
  Reziume, man plakato kūrimas - džiugi prabanga, aš tuo mėgaujuosi, net ir neradimo kančiose. Man smagu atrasti sau nerastų technikų, nueiti į nesaugias kūrybines teritorijas, padaryti klaidų, kitą kartą jas ištaisyt, o visų smagiausia pamatyti rezultatą kabantį paskirties vietoje, bet tik trumpam, nes kažkaip nepadoru ilgai smoksoti į savo darbą, nebent ieškoti klaidų.

  Marius Žalneravičius

  Parodos atidarymas vyks balandžio 11 d. 18 val.
  Paroda veiks iki 2016 04 23 d. VDA galerijoje „Akademija“.