Ką Zen Triušis pasakė Žmogui Kankorėžiui?

Tu ir aš – mitiniai personažai. Mus žmonės vadina keistuoliais. Jie mūsų nesupranta, bet mes jiems vis tiek patinkam“, – pasakė Zen Triušis Žmogui Kankorėžiui.

Zen Triušis: Kauno senamiestis yra tokia vieta, kur taip ir norisi sustoti, prisėsti, neskubėti. Taip aš ir padariau – nusėdau ant požeminės perėjos į Kauno senamiestį. Iš kur ėjau nebeatsimenu, tas jau nesvarbu, kol kas ir čia man labai gerai.

Žmogus Kankorėžis: O aš gimiau ir užaugau Nemuno ir Neries Santakos parke. Esu lietuvio meilės gamtai kūrinys. Buvau kankorėžis ir tapau žmogumi. 

Zen Triušis: Atvirkščiai. Buvai žmogumi ir tapai kankorėžiu... 

„ Visi lietuviai esame susilieję su gamta: vieni žmonės – kopūstai, žmonės – runkeliai, užsienyje populiarūs žmogus-voras, žmogus- šikšnosparnis, o Lietuvoje – žmogus-kankorėžis. Gamta turi super galią pakeisti žmogų“, - įsiterpė skulptorius Lukas Šiupšinkas.

Žmogus Kankorėžis: Tikrai taip. Jaučiuosi kaip super herojus. Tik kad Lietuvoje mažas nusikalstamumas – mažai problemų, todėl darbo man maža. Šalia manęs visi elgiasi maloniai, išvien fotografuojasi, tai dėl to savo superherojaus populiarumo nesuku galvos.

Zen Triušis: Kartais gerai padaryti pertraukėlę, pailsėti nuo darbų, pamedituoti. Sėdžiu aš išsišiepęs, laimingas pozuoju. Vienas meno kritikas pašnabždėjo, kad esu „instagraminė skulptūra“. Sakau: „žinau ir tuo didžiuojuosi“.

Žmogus Kankorėžis: Tau pasisekė prisėsti tokioj fainoj senamiesčio vietoj. Tu velniškai populiarus foto modelis turistų grupėms iš Kinijos. 

Zen Triušis: Tuo tikrai negali pasigirti kiekvienas. Stengiuosi puoselėti ūsus, rūpinuosi triušio kostiumu ir, žinoma, medituoju. Miestiečiai man netrukdo. Gal vienas kitas praeivis nustemba, pakėlęs akis ir pamatęs mane. Ant požeminės perėjos sienos sėdžiu jau nuo 2018 metų vasaros, tai galima sakyt, kad jau apsipratom vieni su kitais.

Žmogus Kankorėžis: Aš miesto žmonėms taip pat neturiu jokių priekaištų, bet mano gyvenime didžiausia tragedija yra Santakos parko voverės. Vis dėl to aš pusiau kankorėžis...

Pokalbį išdavė Lukas Šiupšinskas


Lukas Šiupšinskas yra Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto absolventas, 4D meno objektai studijų programos dėstytojas ir skulptorius. Vizualiųjų menų kūrėjas slepiasi už kauniečių ir miesto svečių mėgstamų Zen Triušio, Žmogaus Kankorėžio, Senbernarės Bitės, Ikaro skulptūrų. 

Plačiau apie 4D meno objektų studijų programą