• Naujienlaiškis
 • Severija Žukauskytė | Matas 2020 06 03 – 06 06
  VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra, MA
  Darbo vadovė prof. Eglė Ganda Bogdanienė 

  Kas yra energija ir kaip mes galime ją pamatuoti, apčiuopti, pajusti? Lietuvių kalbos žodyne žodis energija aiškinamas kaip terminas, apibrėžiantis judėjimo matą, kuris taip pat yra naudojamas kalbant apie mechaninę, šiluminę ir elektros energiją. Tai tampa pagrindiniu varikliu gamybos srityje, bei fenomenu, kalbant apie gamtą. Visos šios sąvokos yra susijusios tarpusavyje tuo, kad energija emociškai ar fiziškai judėti padeda beveik viskam ir visiems. 
  Žmogaus judėjimas yra nuolatinis procesas, kuris atrodo sustoja tik užgesus gyvybei. Bet, kol mes esame gyvi, judėjimą galima išnaudoti kaip alternatyvų energijos šaltinį. Pasitelkus tekstilę, dėl jos nuolatinės sąveikos su žmogaus kūnu ir integravimo joje e-tekstilės fragmentus ir pjezoelektro principu naudojamus elementus, galima sudaryti grandinę, kuri leis vartotojui pačiam save aprūpinti vartojama energija. Taip rūbas taptų viršutiniu sluoksniu, kuris saugo nuo šalutinių dirgiklių ar šaltiniu pasikrauti telefoną. 

  Severija Žukauskytė

  Ekspoziciją galima aplankyti VDA tekstilės galerijoje Artifex, Gaono g. 1, Vilnius. Galerija dirba įprastu darbo metu (II-V 12-18 val., VI 12-16 val.). 

  Magistrinio baigiamojo projekto gynimas vyks nuotoliniu būdu birželio 22 d.