„Sienos” - jungtinė septynių tekstilės menininkių paroda, kurioje per santykį su savo asmeniniu laiku ir skausmu apmąstomas buvimas tam tikrose jautriose socialinėse pozicijose, o ne vien ieškoma technologinių atsakymų į tekstilės meno kūrybiniame procese iškylančius klausimus. Dvasinio ir fizinio veiksmo požiūriu, siena - sukurtas barjeras, leidžiantis atsiriboti nuo išorinių stimulų srauto ir savoje celėje kontempliuoti labai individualias patirtis, išpildant jas meno objektų pavidalu. Jų sukūrimo aplinkybės ir tikslas, tai tarytum kiekvienos kūrėjos savigydos proceso dalis, o kai kurių objektų dizaino sprendimai įgalina ir asmeninius ritualus. Malda, pokalbis, laiško skaitymas ar jo rašymas, rūkymas - performatyvumo dėmuo yra daugelyje darbų.

Ekspozicijoje rasime užuominų ir į namų paieškas, kurie nėra vien erdvė tarp sienų, bet bendrystės su kitais žmonėmis pojūtis, bei egzistencinio saugumo jausmas - šių patirčių tekstilinė realizacija yra socialinio projekto su benamiais vaisius. Taip pat skausmas netekus artimųjų - vaiko laiškas mamai - ką reiškia mamą turėti ir ką reiškia jos netekti; relikvijoriai su senelės laiškais anūkei ir kitų ryšių refleksijos. Nors darbai atspindi asmenines menininkių istorijas, kiekvienas gali identifikuoti savo patirtis dėka bendražmogiškojo matmens, kuris naikina ribą tarp kūrėjų ir žiūrovo.

Aistė Mikštė

Parodos dalyvės:

VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės meno ir dizaino bakalauro studijų programos 3 kurso studentės Marija Žiemytė, Kotryna Danytė, Gabrielė Žiogelytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Klaudija Armonavičiūtė, Augustė Zukaitė, Saulė Poškutė.

Parodos kuratorė:

VDA Vilniaus fakulteto Dailės istorijos ir teorijos magistrantūros programos 2 kurso studentė Aistė Mikštė.

Paroda yra renginių „Kultūros naktis” ir „Dizaino savaitė” dalis.

Susitikimas su menininkėmis vyks rugsėjo 25 d. 19 val. 

Paroda veiks rugsėjo 15-26 d. VDA tekstilės galerijoje „Artifex“, Gaono g. 1 Vilnius.