MultiWeave | Kadi Pajupuu, Marilyn Piirsalu (EE) 

04 04–4 21 2023 | VDA galerija Artifex (Gaono g. 1, Vilnius)
Parodos atidarymas | Balandžio 4 d. 18 val. 


Menininkių Kadi Pajupuu ir Marilyn Piirsalu iš Estijos paroda, kurioje pristatomi kūriniai atskleidžia naujos audimo technikos MultiWeave galimybes. 
MultiWeave yra tekstilės architektūrinių struktūrų kūrimo būdas, įkvėptas 3D spaudos. Ši technika suteikia galimybę kurti audinio struktūrą, kai ataudai yra sluoksniuojami aplink laikinus metmenis. MultiWeave technika ir metodai leidžia kurti įvairius trimačius paviršius ir objektus, o kiekvienas kūrėjas eksperimentuojant ir interpretuojant gali sukurti ir atrasti naujus šios technikos pritaikymo būdus ir ją praplėsti. 
MultiWeave audimo būdas yra sukurtas ir išplėtotas Pallas taikomųjų mokslų universitete (Tartu, Estija), jo išradėja – menininkė, inovatorė, tyrėja Kadi Pajupuu.

Marilyn Piirsalu (g.1981) yra vizualių menų kūrėja, dirbanti su grafikos technikomis ir tekstile. Ji dažniausiai kuria instaliacijas ir vaizdo įrašus, o įkvėpimo semiasi iš tekstilės kūrimo būdų. Autorė tiria procesus, kurie kuria linijas, struktūras, o jos tekstilė primena architektūroje naudojamas formas.
Instagram: @marilyn_weaving 

Kadi Pajupuu (g. 1963) yra profesorė, išradėja ir tekstilės kūrėja Pallas UAS Universitete (Tartu, Estija). Jos įkvėpimas kyla iš tradicijų kvestionavimo. Kadi Pajupuu sukūrė priemones, kurios įgalina kurti tekstilę naujais būdais, manipuliuojant metmenimis (RailReed) arba derinant kaišymą su 3D spausdinimo koncepcija. Jos skulptūrinės instaliacijos primena organiškas formas. 
Instagram: @kadipuu | Kadipuu.ee

RailReed.ee

Balandžio 5 d. (trečiadienį) 10 - 13 val.  Tekstilės meno ir dizaino laboratorijose (Malūnų g. 5). vyks kūrybinės dirbtuvės su parodos autorėmis, kurių metu bus pristatoma MultiWeave technologija.  

Dirbtuvėse gali dalyvauti VDA studentai. Vietų skaičius ribotas. Registruotis.