FashionTEX projekto partnerių susitikimas Lisabonoje

Vilniaus dailės akademijos lektorius Dainius Bendikas ir Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė 2024 m. kovo 4-8 d. dalyvavo Mados dizaino katedros įgyvendinamo projekto „FashionTEX - skaitmeninės mados dizaino ir inovatyvių technologijų studijų jaunųjų dizainerių Europos akademija” partnerių susitikime Lisabonoje (Portugalija). 

Susitikimas vyko Lisabonos universiteto Architektūros ir dizaino fakulteto Mados dizaino katedroje, kurios komanda šiltai priėmė ir rūpinosi dalykine bei kultūrine programa. A.Drungilaitė kartu su skaitmeninės mados eksperte Flavia Bonn vedė kūrybines dirbtuves ateities madų šou tema. 

„Išties įdomu tai, kad priešingai nei produkto ar interjero dizaine, 3D programų naudojimas konstruojant mados kolekcijas ar kuriant vizualizacijas vis dar ne toks populiarus. Mados dizainerių kasdienybėje labai daug precizikos ir rankų darbo, todėl tikiu, kad skaitmenizacija gali padėti optimizuoti techninius procesus, sumažinti laiko ir medžiagų sąnaudas, taupyti fotosesijų bei gamybinius kaštus bei suteikti daugiau laiko kūrybai” - pastebi A. Drungilaitė.

Projekto „FashionTEX” projekto tikslas - kelti mados dizaino dėstytojų skaitmenines kompetencijas, naujai įgytas žinias perduoti studentams ir skatinti skaitmenizaciją mados sektoriuje. Projekto metu numatoma vykdyti mokymus, konsultacijas, rezidencijų programas Vokietijoje ir Latvijoje, planuojamas rezultatų pristatymas interaktyvaus madų šou metu. 

„Buvo labai įdomu sutikti dėstytojus iš kitų aukštųjų mokyklų, kurios taip pat vykdo mados dizaino krypties studijas, užmezgiau daug naujų kontaktų. Projekto pradžioje buvau šiek tiek skeptiškas, skaitmeninės mados sprendimai atrodė primityvoki, tačiau gerieji pavyzdžiai iš užsienio tikrai įkvepia. Nors tikiu, kad kuriant madą svarbu puoselėti tūrinį suvokimą, išmanyti konstravimo, drapiravimo ir siuvimo technologijas, tačiau su nekantrumu laukiu „Clo3D” programos mokymų, kuriuos kartu su kitais skaitmeninės mados įrankiais integruosime dėstymo procese”. - teigia D.Bendikas.

Vizito metu aplankytos istorinės Lisabonos senamiesčio vietos, Architektūros ir dizaino muziejus bei kūrybinis inkubatorius LxFactory. Miestas sužavėjo ilgamete keramikos tradicija, urbanistiniais sprendimais ir architektūra.

Daugiau informacijos apie projektą jau netrukus, o kol kas plačiau susipažinti galite čia.