Dizaino inovacijų centras

Dizaino inovacijų centras tęsia intelektinės nuosavybės seminarų ciklą „Intelektinės nuosavybės akademija III“, skirtą VDA bendruomenės nariams, dėstytojams  ir studentams. Seminaras 2020 m. sausio – vasario mėnesiais vyko visuose Vilniaus dailės akademijos fakultetuose, Vilniuje, Kaune, Telšiuose ir Klaipėdoje. 

„Intelektinės nuosavybės akademija III“ seminaro metu VDA Dizaino inovacijų centro teisininkas Lukas Valentukevičius pristatė esminius VDA intelektinės nuosavybės valdymo nuostatus ir esamą praktiką. 

„TGS Baltic“ vyresnioji teisininkė Indrė Barauskienė apžvelgė autorinių teisių objektus, jų saugojimo specifiką, atsakė į seminaro dalyvių klausimus ir pasidalino naudingais patarimais, kaip saugoti intelektinę nuosavybę.

„Intelektinė nuosavybė yra turtas materialine, moraline ir emocine prasme. Turtą reikia valdyti, nes nevaldomas jis sensta, nusidėvi ar dingsta. Kartais dėl jo reikia kovoti, bet teisinis ginčas kainuoja labai daug energijos, kurią, vietoj jo, būtų galima panaudoti kūrybai. Jei prieš tai imtasi prevencinių apsisaugojimo priemonių, tokių ginčų ir nekyla“, - teigė I. Barauskienė.

Jei seminaro metu nespėjote visko užsirašyti arba nepavyko jame sudalyvauti, pridedame ir renginio skaidres.

Indrė Barauskienė: Intelektinė nuosavybė VDA

Lukas Valentukevičius: VDA intelektinės nuosavybės valdymo nuostatai