Vizitas Nantes dizaino mokykloje Prancūzijoje

Balandžio 14-19 dienomis Dizaino inovacijų centras svečiavosi Nantes Dizaino mokykloje (pranc. L’École de design Nantes Atlantique) Nante, Prancūzijoje. Tai privati dizaino disciplinų techninio mokymo įstaiga turinti padalinius ir kitose šalyse. Įkurta 1988 m. mokykla tapo viena didžiausių dizaino mokyklų Prancūzijoje. Šiuo metu joje mokosi daugiau nei 1500 studentų. 

Vizito metu DIC kartu su EDNA strategijos, mokslinių tyrimų ir plėtros vadovu Frédéric Degouzon diskutavo apie universiteto dizaino programas ir darbo modelius, bendradarbiavimą su verslu, plėtimosi strategijas, studentų darbų komercializavimą, tikslus ir iššūkius. Universitetas stipriai bendradarbiauja su savivaldybe, kuri prieš du metus sukūrė naują Nantes dizaino mokyklos pastatą sparčiai besiplečiančiame industriniame rajone. 

Komandiruotės metu Dizaino inovacijų centras susipažino su tarptautinių ryšių vadove Zoe Lacey, kuri papasakojo apie studentų veiklas ir tarptautinius projektus, bei leido apsilankyti universiteto dirbtuvėse. Nantes dizaino mokykla ypatinga tuo, kad turi savo maisto laboratoriją (angl. foodlab), kurioje aktyviai vystomi maisto dizaino projektai. DIC susipažino su vienu iš šių projektų lektoriumi, dizaineriu Pierre Foulonneau, kuris rugsėjo mėnesį lankysis Vilniuje. 

Nantes dizaino mokykla, taip pat, kaip ir Vilniaus dailės akademija turi Scenografijos katedrą. DIC susipažino su Scenografijos bakalauro kurso lyderiu, dizaineriu Flavien Conilleau. Jis pristatė kurso modulius, studentų darbus, bei Erasmus studentų patirtį Vilniaus dailės akademijoje. Kartu aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės, susipažinta su VDA scenografijos programa ir studentų darbais.

Išvykos metu aplankytas Nanto dailės muziejus, Dekoratyvių menų muziejus Paryžiuje, Dior galerija ir Paryžiaus fotografijos muziejus. 

Vizitas finansuotas Erasmus + programos lėšomis.