EN version

Iki š. m. gruodžio 31 d. VDA bendruomenei prenumeruojama performansų audiovizualinė duomenų bazė Routledge Performance Archive. Kas pusę metų ją papildo tarptautinė akademinė leidykla Routledge (Taylor & Francis Group), bendradarbiaudama su žinomais ir pradedančiais kūrėjais, performansų įrašus saugančiomis institucijomis (Peter Hulton’s Arts Archives ir Victoria & Albert Museum) bei audiovizualinio meno transliavimo platforma Digital Theatre. Duomenų bazės turinį atrenka akademinė redakcinė kolegija ir patarėjai.
Kai kurių performansų įrašai yra pateikiami kartu su atskleistais garso įrašų tekstais, konteksto aprašymais, komentarais ir kūrėjų biografijomis iš informacinio leidinio The Routledge Companion to Theatre and Performance (Paul Allain ir Jen Harvie, 2006 m.). Praėjusių penkių dešimtmečių ir 160 valandų aprėpties vaizdo ir garso įrašų duomenų bazę praturtina meistriškumo ugdymo kursų įrašai bei pokalbiai su performansų atlikėjais ir scenos meno kritikais.

Duomenų bazės videopristatymas

Performansų temos (nuotolinė prieiga): aktoriai ir jų mokymaskomedijašokisforma ir žanrasperformanso menaspolitinis teatras ir performansaspopuliarus teatras ir performansasteatro kūrybos procesai

Naujausi „Routledge Performance Archive“ papildymai (nuotolinė prieiga): The Physical Actor (Annie Loui's), Directions for Directing: Theatre and Method (Avra Sidiropoulou's), Short Plays with Great Roles for Women (Suzette Coon's), Chekhov in an Age of Uncertainty and Postmodernist Aesthetics (Maria Shevtsova's), and excerpts from Contemporary Rehearsal Practice: Anthony Neilson and the Devised Text (Gary Cassidy's).

Prieigos būdai:

1. Iš VDA kompiuterių tinklo – laisva prieiga.
2. Nuotolinė prieiga per EZproxy.

Atsiliepimus ir klausimus maloniai prašome rašyti el. paštu vaida.jankauskaite@vda.lt.

Primename, kad daugiau elektroninių šaltinių galite rasti prenumeruojamose ir atviros prieigos duomenų bazėse.