Keičiantis karantino sąlygoms ir laikantis LR Vyriausybės nurodymų keičiasi VDA bibliotekos paslaugų vykdymas;

 • Karantino laikotarpiu VDA bibliotekoje teikiamos tik leidinių išdavimo ir priėmimo paslaugos VDA bendruomenės nariams.
 • Išduodamos tik iš anksto užsakytos knygos, apie užsakymo įvykdymą būsite informuoti el. paštu.
 • Knygas užsakyti ir prasitęsti grąžinimo terminą galite virtualiojoje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge. Savo paskyroje taip pat galite pasitikrinti, kokias knygas esate pasiskolinę ir kada jas turite grąžinti. Informacijos paieška VDA bibliotekoje >>
 • Į biblioteką kviečiame atvykti tik gavus užsakymo įvykdymo patvirtinimą el. paštu
 • Pavartyti atviruose fonduose esančias knygas galimybės nėra. 
 • Naudotis bibliotekos skaityklose esančiomis darbo vietomis galimybės nėra. 
 • Jei norite pasiskolinti knygą iš Meno skaityklos, norimo leidinio užsakymą pateikti galite el. paštu. library@vda.lt. Užsakyme privaloma pateikti autorių, leidinio pavadinimą, saugojimo vietą (skyrių) ir šifrą*. Vertingi leidiniai ir paskutinis egzempliorius į namus neišduodami.
 • Primename, kad biblioteka karantino laikotarpiu teikia reikalingų leidinių skenavimo paslaugas nepažeidžiant LR Autorių ir gretutinių teisių įstatymo. Skenavimo ir knygų išdavimo paslaugų pirmenybė teikiama dėstytojams jų dėstomam dalykui ir paskutinių kursų studentams rašantiems baigiamąjį darbą. Dėl skenavimo kreiptis el. paštu library@vda.lt. Laiške būtina nurodyti Jums reikalingo leidinio autoriųpavadinimą, saugojimo vietą* ir reikiamus puslapius.  
 • Dėmesio. Jeigu norite grąžinti pasiskolintas knygas, bet negalite atvykti į biblioteką, Centrinės bibliotekos (Vilnius) leidinius galite grąžinti paštu. Daugiau informacijos kreipiantis el. paštu library@vda.lt

*Paminėkite knygos autorių, pavadinimą, saugojimo vietą (skyrių) ir šifrą. Įsitikinkite, kad jūsų ieškomas leidinys yra laisvas bibliotekoje! Paskutinis egzempliorius į namus neišduodamas. 

Meno skaitykla (208 kab. 2 a.), Abonementas (319 kab. 3 a.) ir Retų ir Senų spaudinių skyrius pirmadienį - ketvirtadenį dirba 09:00-17:00, penktadieniais iki 16 val. Pietų pertrauka: 12:15-13:00 val.

VDA Telšių fakulteto biblioteka skaitytojus priims nuo 8 val. iki 13 val.,14 - 17 val. konsultuos nuotoliniu būdu. Būtinas išankstinis apsilankymo VDA Telšių fakulteto bibliotekoje laiko (data ir valanda) rezervavimas, kreiptis el. laišku arba telefonu: nijole.budnikiene@vda.lt arba tel. 861531311. Rekomenduojama atvykti turint ieškomų leidinių sąrašą. Paiešką galite atlikti virtualioje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge

VDA Kauno fakulteto biblioteka nuo 10 - 17 val. vykdys tik leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugas, naudotis bibliotekos skaitykloje esančiomis darbo vietomis naudotis nebus galima. Į biblioteką kviečiame atvykti atlikus išankstinį užsakymą virtualioje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge ir tik gavus užsakymo įvykdymo patvirtinimą el. paštu. 

Nepažeidžiant LR Autorių ir gretutinių teisių įsakymo, kviečiame užsisakyti reikalingų leidinių skaitmenines kopijas. Dėstytojai, mokslo darbuotojai, studentai ir VDA bendruomenės nariai gali užsisakyti reiklaingas kopijas iš savo @vda.lt ir @stud.vda.lt pašto. Paslaugų pirmenybė teikiama dėstytojams jų dėstomam dalykui ir paskutinių kursų studentams, rašantiems baigiamąjį darbą. Užsakymą siųsti el. paštu biblioteka.kf@vda.lt. Laiške prašome nurodyti knygos autorių, antraštę, leidimo metus ir tikslią Jums reikalingos kopijos apimtį. Prieš užsakant kopiją rekomenduojame pasitikrinti "Virtualioje bibliotekoje" - gal prieiga prie visatekstės elektroninės Jums reikalingo leidinio (jo fragmento) versijos jau yra.

VDA Klaipėdos fakulteto biblioteka nuo 10 - 16 val. vykdys tik leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugas.

Primename, kad:

 • Prieš įeidami į bibliotekos patalpas privalote naudotis prie įėjimų bei skaityklų viduje esančiomis rankų dezinfekcijos priemonėmis.
 • Bibliotekos patalpose privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes, laikytis saugaus 2 m. atstumo nuo kitų asmenų.
 • Bibliotekos skaityklose vedama skaitytojų apskaita COVID-19 ligos profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslais, todėl prieš įeidami į patalpą paruoškite studento pažymėjimą ar kitą asmens dokumentą.
 • Bibliotekos patalpos vėdinamos kas valandą po 10 min. 
 • Grąžintos knygos bus 48 val. karantinuojamos, todėl knygų grąžinimo patvirtinimas vartotojų paskyrose bus fiksuojamas ne anksčiau kaip po šio termino. 
 • Esant karščiavimui (37,3 °C ir daugiau), ar turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į bibliotekos patalpas užeiti draudžiama, pasireiškus šiems simptomams prašome nedelsiant apleisti patalpas ar likti namuose;

Raginame naudotis ne tik spausdintais, bet ir elektroniniais ištekliais nuotoliniu būdu, prenumeruojamomistestuojamomis duomenų bazėmis ir atviros prieigos ištekliais.

 

Greitieji kontaktai

 

Knygų išdavimas, grąžinimas, pratęsimas

library@vda.lt

(8 5) 2105455

El. informacijos išteklių klausimais (paieška bibliotekos el. kataloge, duomenų bazėse, ETD, PDB)

vaida.jankauskaite@vda.lt 

(+370) 651 77 336

Visais kitais Jums rūpimais klausimais biblioteka@vda.lt

Kauno fakulteto biblioteka

biblioteka.kf@vda.lt

(8 37) 249140

Klaipėdos fakulteto biblioteka

irena.gudaityte@vda.lt

+370 640 37754

Telšių fakulteto biblioteka 

nijole.budnikiene@vda.lt

+370 615 31311