VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros studentų paroda

„Panašūs skirtumai“

          Parodos pavadinime „Panašūs skirtumai“ glūdi nuoroda,  kad menininkų paveikslai yra individualių, skirtingų temų, bet juos sieja (kai kuriuos ne tik formalūs panašumai), bet ir vidinio turinio jausmas. Kolekcijoje rasime naujojo figūratyvo atgimimo ir vieningo, glotnaus paveikslo paviršiaus nutapymo. Parodoje nėra galinėjimosi su medžiaga, nes čia svarbūs kiti dalykai: tai nejudrių būsenų išjudinimas. Keliamas klausimas kiek tapyba gali būti uždara ir ar šis uždarumas yra naudingas jai, kaip lėtai, mąsliai meno medijai?

Pasaulinė tapybos raida labai gerai atspindi žmonijos sąmonėjimą, lyg individualaus žmogaus augimą ir brendimą – nuo betarpiško vaiko žvilgsnio į pasaulį, jaunystės ieškojimų ir beprotiškų polėkių, brandaus žmogaus pasaulio analizės iki senatvės, kai viskas galima ir pateisinama.

Visa pasaulio tapyba atrodo kaip milžiniškas paveikslas, kur vyksmas ir kūryba belaikė, kur kiekvienas pasaulio menininkas įneša savo mažytį indėlį, atskleidžiantį žmogaus nuostabą, atsiradusią, stebint pasaulį, lyg besimainančią, vibruojančią skraistę.

Jauna tapyba, ieškanti savo kalbos dėsnių, siekia perteikti tam tikrą judesį, turintį įvairių reikšmių.

Vidinio tapybos judesio paieškos ar nenusakomų formų jungtys siekia, kad kūriniai taptų atviri laisvam suvokimui, sukurtų požiūrio į pasaulį vaizdinį atsaką.

Ši paroda yra „ atviras kūrinys“, atskleidžianti nesenkančias kontrastų ir priešybių galimybes. Žiūrovui suteikianti sąlygas atsižvelgti į  savo vaizduotės žaidimus ar patirti estetinius įspūdžius.

Dalyviai: VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros magistrantai:  Medeinė Revuckaitė, Sonata Riepšaitė, Ligija Krištaponytė, Gerda Malinauskaitė, Aira Urbonavičiūtė, Rasa Deveikytė, Kristina Čivilytė, Samanta Augutė.

VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja doc. Aušra Vaitkūnienė

Šv. Gertrūdos g. 33