Tarptautinė mokslinė konferencija „Kūrybiškumas ir kultūra“: mokslo ir meno sinergija su kūrybiškumo prieskoniu

Š. m. lapkričio 16-22 d. vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Kultūra ir kūrybiškumas“ (angl. Culture and Creativity), skirta mokslininkams, studentams, kultūros ir kūrybinių industrijų profesionalams, taip pat visiems, kurie domisi kūrybinio verslo teorijomis ir praktikomis, meno ir kultūros vadyba bei rinkodara. 
16-tąjį kartą organizuojamos konferencijos tikslas – skatinti tarptautines diskusijas ir bendradarbiavimą, įvertinti kintančios kultūrinės aplinkos poveikį kūrybinių ir kultūros industrijų rinkodaros, vadybos, ekonomikos, finansų, politikos ir kitose sritims. Šiemet organizuojamos ne tik teminės sesijos, bet ir įtraukiančios kūrybinės dirbtuvės.
Apie šių metų konferencijos išskirtinumą ir jos reikšmę pokalbiams apie ateities kultūrą  pasisako konferencijos organizatoriai – prof. dr. Virginija Jurėnienė (Vilniaus universitetas, Lietuva) ir prof. Jonas Audėjaitis (Vilniaus dailės akademija, Lietuva).

Naujas įvaizdis naujai formai: mokslo žinias papildo praktika 

Konferencijos organizatoriai atkreipia dėmesį, kad šiais metais organizacinį konferencijos komitetą sudaro jauni ir veiklūs mokslininkai. Tikima, kad naujas formatas, atnaujintas įvaizdis, naujos įžvalgos ir komunikacijos priemonės leis pasiekti konferencijos auditoriją skirtinguose žemynuose.
„Organizuodami ir įgyvendindami konferenciją 2023 metais, mes ne tik pažinome vieni kitus, bet ir pasiekėme suplanuotą rezultatą. Visi šie veiksniai leido suprasti, kad turime siekti naujų, inovatyvių sprendimų“, – džiaugiasi prof. Jonas Audėjaitis pasakodamas, kad bendradarbiavimo rezultatas ne tik stiprina institucijų ryšius, bet ir atveria galimybes kurti ambicingus projektus.

16-oji konferencija organizuojama visiškai nauju formatu, kurį sudarys dvi dalys: praktinė ir mokslinė. Šis sprendimas kelia iššūkių tiek organizatoriams, tiek būsimiems dalyviams, vis dėlto tikimąsi, kad dviejų dienų trukmės mokslinių pranešimų sesijos ir penkių dienų iškilių menininkų kūrybinės dirbtuvės atvers erdvę unikaliems dialogams. Numatyta kūrėjų ir mokslininkų diskusija apie profesinius pasiekimus ypač svarbi, nes leis ne tik pristatyti tyrimus, bet ir išgirsti vertingų atsiliepimų.

„Esame pasiruošę iššūkiams, kurie lauks šios konferencijos metu, tačiau esu įsitikinęs, kad akademinio ir kūrybinio potencialo jungtis suteiks unikalią galimybę tobulėti. Tai bus akimirka, kai teorija ir praktika susijungs, skatindamos naujų perspektyvų atsiradimą ir atverdamos duris į naujus kūrybinius horizontus“, – sako Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto vadovas įsitikinęs, kad šis formatas bus patrauklus visiems, ne tik menininkams ir mokslininkams, nes kels klausimus apie kūrybiškumo reikšmę bei taikymą šiuolaikinėje visuomenėje. 
„Dėmesį sutelkėme į meno ir kultūros vadybos ir rinkodaros mokslo tyrimo rezultatų sklaidą, dalinimąsi gautais tyrimų ir gerų praktikų rezultatais ir naujų partnerysčių užmezgimą. Numatytos sekcijų temos apima kultūros ir meno vadybos naujoves, DI instrumentų naudojimą, meno projektų valdymą ir kitas aktualias problemas“, – pasakoja prof. dr. V. Jurėnienė, atstovaudama Vilniaus universiteto Kauno fakulteto mokslininkų grupei „Kūrybinės industrijos ir inovacijos“.

Svarbios datos:
Išankstinis anotacijų pateikimo, registracijos ir apmokėjimo terminas: 2025 m. birželio 30 d.
Galutinis santraukų pateikimo, registracijos ir apmokėjimo terminas: 2025 m. lapkričio 3 d.
Anotacijų knygos išleidimas: 2025 m. lapkričio 13 d.
Galutinio pranešimo pateikimas: 2026 m. vasario 10 d.
Konferencijos pranešimų publikavimas: 2026 m. birželio 10 d.

Konferencijos organizatoriai – Vilniaus universiteto Kauno fakultetas ir Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas.
Daugiau informacijos: https://www.culcre.net/main-information https://www.facebook.com/profile.php?id=61574756798691