Nuo 2025 m. vasario 4 iki gegužės 9 dienos Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete tęsėsi tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo projekto paskaitos. 3-9 klasių moksleiviai lavino savo gabumus dailės, dizaino ir architektūros kryptyse. Paskaitose jie ne tik sužinojo daug įdomios, naudingos ir įkvepiančios informacijos apie meną, bet ir patys įsitraukė į jo kūrimo procesą.
Antrąjį 2024-2025 mokslo metų Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo projekto pusmetį VDA Kauno fakultete pradėjo 5 klasės moksleiviai. Penktokai dėstytojo doc. Egidijaus Valentinavičiaus paskaitoje „Magiškas dizano pasaulis” susipažino su daiktų kūrimo procesu bei inovacijomis, padedančiomios kurti mūsų kasdienybėje naudojamus daiktus.
9-okai, VDA Kauno fakultete lankęsi jau ne pirmąjį kartą, antrojo projekto pusmečio paskaitas pradėjo doc. Andrejaus Repovo paskaitoje „Herbas kaip vizualinio identiteto elementas: istorija, mitai ir faktai“. Devintokus dėstytojas supažindino su heraldika ir herbais – viena pirmųjų vizualinio identiteto sistemų. Gabieji devintos klasės moksleiviai taip pat kūrė ateities mados viziją dėstytojos doc. Ritos Kaupelienės paskaitoje „Naujausios tekstilės ir mados tendencijos. Kūrybiniai ieškojimai“ bei aiškinosi esminius šviesos formavimosi principus doc. Rimanto Giedraičio paskaitoje „Šviesa - mano erdvės formavimo įrankis“.
Gabieji 3 klasės moksleiviai pasinėrė į pažintį su piešimu tapyba. VDA Kauno fakulteto dėstytojas doc. Donatas Inis piešimą pristatė kaip vizualią kalba, skirtą išreikšti savo mintis, idėjas ir vizijas. Pakaitos „Istorijų pasakojimas vizualiąja kalba. Aš kaip personažas“ metu moksleiviai pasitelkdami piešimą pavertė save į personažus, herojus ir piešė komiksus, kuriuose atsispindėjo vaikų vidinis pasaulis. Trečiokai taip pat sužinojo apie tapyboje naudojamas priemones, išmėgino naujų spalvų išgavimo būdus, bei namo iškeliavo su savo ant drobės sukurtais tapybos darbeliais.
6-okai VDA Kauno fakultete sužinojo interjero dizaino ir keramikos sričių subtilybes. Lektorė Kristina Ancutaitė moksleivius stebino pristačiusi naujausias modernaus interjero ir išmanių namų tendencijas, o dėstytojas Doc. Remigijus Sederevičius supažindino su tradiciniais keramikos dekoravimo būdais – nuo faktūros iki skaitmeninės spaudos.
Skulptūros ir architektūros sričių klausimus narplioję 7 klasės moksleiviai dėstytojo doc. Mindaugo Butvilos paskaitoje „Dangoraižių miestas“ diskutavo apie miestų vystymąsi, plėtrą, aukštuminių pastatų projektavimo ypatumus, šių objektų mastelį, formas, medžiagas, kuriamą apšvietimą ir kitus inžinerinius klausimus. Dėstytojas doc. T. Vosylius kartu su mokiniais analizavo meno darbus, nagrinėjo ryšį tarp skulptūros ir aplinkos. Praktinio užsiėmimo metu metu septintokai kurė skulptūrinius objektus iš molio.Pabaigos neturinčias Daiktų atsiradimų istorijas VDA Kauno fakultete klausėsi 8 klasės moksleiviai, o jas pasakojo dėstytojas doc. Egidijus Valentinavičius. Aštuntokai išsamiai susipažino su dizaino procesu: nuo pirminės idėjos ir eskizo iki vartotojui paruošto daikto. Remdamiesi savo asmenine patirtimi vaikai patys kūrė daiktų istorijas istorijas.
- Apie VDA
-
Stojantiesiems
- Studijų programos
- Renginiai būsimiems studentams
- Virtualios konsultacijos VDA fakultetuose 2025
- Priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas
- Priėmimas į magistrantūros studijas
- Priėmimas į profesines (pedagogines) studijas
- Priėmimas į doktorantūros studijas
- VIDEO pristatantys studijų programas
- Informacija išsilavinimą įgijusiems užsienyje
- Užsienio šalių piliečių priėmimo tvarka
- Bakalaurų ir magistrų baigiamieji darbai
- Atviroji dailės, dizaino ir architektūros mokykla
- Papildomos studijos
- Neformaliosios studijos
- Studentams
- Tarptautiniai ryšiai
- Menas ir mokslas