Ingos Dagilės iliustracija iš knygos „Akmenėlis“. 

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Taikomosios grafikos studijų programos absolventės Dalia Bieliūnaitė ir Inga Dagilė pateko į prestižinės iliustratorių parodos finalą Bolonijos vaikų knygų mugėje.  

Dalia Bieliūnaitė Bolonijos vaikų mugės iliustracijų parodai teikė penkias iliustracijas, sukurtas knygutei, kurioje M. K. Čiurlionio šuo Liamoriukas įsiveržia į jo galeriją. Betarpiškai bendraudamas su savo šeimininku, šunelis keliauja po menininko paveikslus ir patiria smagių nuotykių. Dalia Bieliūnaitė pasakoja, jog jau septynis metus dirba Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, o čia išugdytus gebėjimus pasakoti menininkų istorijas panaudoja kurdama paveikslėlių knygas ir komiksus apie Lietuvos kultūrą. 

Inga Dagilė iliustracijų parodai Bolonijoje teikė iliustracijas iš knygos „Akmenėlis“. Iliustracijos pasakoja Antrojo pasaulinio karo metu nutikusią istoriją, „apie berniuką ir mergaitę, apie karštą vasarą, skanų beigelį ir piktą varną. Apie tikrą draugystę, baimę ir viltį. Ir apie atmintį“ (knygą išleido leidykla „Tikra knyga“). Šios iliustracijos taip pat pateko tarp geriausiųjų kas dvejus metus vykstančiame „Nami Island“ paveikslėlių knygų iliustracijų konkurse. I. Dagilė pasakoja, kad šis konkursas savo verte ir svarba yra prilyginamas Bolonijos knygų mugės iliustracijų konkursui: „Nami Island“ šiemet dalyvavo 2069 menininkai iš 94 šalių. 

55-ąjį kartą vykstančiai parodai iliustracijas pateikė net 3235 dalyviai, iš jų atrinkti 303 finalistai, iš kurių 77 tapo laimėtojais. Tarp jų VDA Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros absolventė Rasa Jančiauskaitė. 

Sveikiname absolventes!

Daugiau apie Bolonijos vaikų knygų mugę anglų kalba.