*#SUTIKITUS tai interviu serija su VDA Kauno fakulteto studentais. Paulius Stainys - architektūros programos VDA Kauno fakultete ketvirtakursis. Laiku po studijų Paulius taip pat yra aktyviai įsitraukęs į bendruomeninę veiklą, jau antrus metus pirmininkauja VDA Kauno studentų atstovybei, su kuria kartu organizuoja įvairius fakulteto renginius, vakarinius piešimus, atstovauja studentų interesus. Paulius sutiko atsakyti į keletą klausimų apie save ir studijas VDA Kauno fakultete. 

*Jei būtum spalva, tai kokia ir kodėl?
Mėlyna. Visą gyvenima turėjau potraukį vandeniui - jūros, ežerai mane begalo traukia ir ramina.
*Jei būtum daina, tai kokia ir kodėl?
Nemanau, kad galėčiau save apibūdinti per konkrečią dainą, tačiau tai būtų tranki ir sukelianti norą šokti daina.
*Jei būtum architektūros stilius, tai koks?
Gotika savo dydžiu ir spalvomis mane traukė ir vis dar traukia.


Kaip sužinojai apie architektūros studijas VDA Kauno fakultete bei nusprendei čia studijuoti?
Jau mokykloje žinojau ką noriu veikti gyvenime, labai patiko piešti, labai patiko matematika ir ieškojau kompromiso tarp šių dviejų dalykų, o galiausiai priėjau prie atsakymo – architektūra. O apie studijas Kauno fakultete sužinojau iš dailės kursų, kuriuos tuo metu lankiau.

Esi VDA Kauno fakulteto studentų atstovyės pirmininkas – kaip nusprendei prisijungti prie studentų atstovybės ir jai pirmininkauti? Ką tau apskritai reiškia SA?
Nusprendžiau įstoti į KF SA dar per pirmakursių krikštynas, kuriuos vyksta Mizaruose, o vieną dieną pasišnekėjau su buvusia pirmininke. Ji paminėjo, kad mato mane kaip potencialų naują pirmininką, tad ir pabandžiau, o dabar baiginėjasi jau antra kadencija. Nelabai galiu išskirti vieno dalyko, ką man reiškia SA, tai daug ką apjungianti visuma – ir studentų reprezentavimas, ir vienybė, susibendravimas su kitais studentais, ir geras laiko praleidimas. Prisijungdamas norėjau fakultete veikti kažką daugiau, negu tik būti studentu, taip ir įvyko.

Kas tau labiausiai patinka tavo studijose?
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad įstojau į VDA Kauno fakultetą: jis mažas, bet čia jautiesi kaip šeimoje, visus pažįsti, su visai gali bendrauti, visi vieni kitiems padeda. Dėstytojai taip pat žiuri į tave kaip į kolegą, išklauso ir visada padeda.

Kaip, tavo nuomone, geriausia pasiruošti stojimui į akademiją?
Asmeniškai aš pasiruošiau daug piešdamas - važiuodavau autobusu ir eskizuodavau viską, ką matau.

Ko norėtum palinkėti VDA KF bendruomenei?
Mažiau bemiegių naktų!