Tekstilės meno ir medijų, Tapybos bei 4D meno objektai studentai vasarą pradėjo praktika VDA Nidos meno kolonijoje. Čia dėstytojai surengė kūrybines dirbtuves „Dialogai“.

Dirbtuvių metu studentai dalyvavo kūrybinėje laboratorijoje, paremtoje fotografijos ir programavimo After Effects įrankiais. Pasiskirstę į grupes studentai kartu kūrė animacijas interpretuodami Nidos istorijas.

Labai šaunu, kad praktikose gauname visai kitokias užduotis nei įprastose paskaitose, naujas žinias tikrai galėsim pritaikyti savo projektuose

Gertrūda Rumzytė II k. Tekstilės menas ir medijos 

Gertrūda kartu su 4D meno objektai trečiakursiu Modestu Barščiu praktikos metu sukūrė animaciją „Kuršėnų vyniotinis“

 

Mus įkvėpė praktikos pradžioje atliktas pratimas, kai turėjome eiti žiūrėdami vien į žemę ar vien į dangų. Vaikščiojant po kojomis pastebėjome daug daiktų, pamestų ar paliktų šiukšlių, kurios niekaip nesiderino su žavinga pušyno atmosfera ir smaragdinėmis samanomis. Taip kilo idėja – o kas jeigu šiukšlės staiga atgytų ir imtų sekti žmogų, vyniotis ir vyniotis, ir lipti jam ant kulnų.

Tai toks savotiškai emocinis bagažas, kuris kaupiasi, seka mus, nes tikiu, kad visi, kurie numeta šiukšlę, giliai viduje žino ir supranta darantys ne visai tinkamą dalyką.

Pabaigoje vaizduojame žmogaus susitaikymą su tuo emociniu bagažu, užuot bėgęs nuo kaltės jis akimirkai sustoja ir apmąsto savo veiksmus. Tikimės, kad šis video įkvėps ir kitus pagalvoti apie šiukšlių daromą žalą gamtai. 

Gertrūda Rumzytė II k. Tekstilės menas ir medijos

Praktikai Nidos meno kolonijoje vadovavo Tekstilės katedros dėstytojos doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė, doc. Lina Jonikė ir 4D katedros vedėjas, dėstytojas Tadas Vosylius.