Spausdinimo 3D spausdintuvo galimybės. 4D meno objektai dėstytojo doc. Remigijaus Sederevičiaus nuotrauka.

Jau trečius metus Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakultetas ir Kauno A. Martinaičio dailės mokykla per mokinių atostogas vykdo projektą „Pabūk studentu VDA KF“. Vasario 15 - 18 dienomis dėstytojai kvietė mokinius dalyvauti virtualiose paskaitose - susipažinti su kursinėmis užduotimis, studentų atliekamų kūrybinių darbų įvairove, o paskaitos pabaigoje užduoti klausimus dėstytojams.

Vasario 17 d. paskaitą tema „Portretas. Nuo taisyklių iki sielos“ vedė Piešimo studijos vadovas lekt. Donatas Inis. Teorinės paskaitos metu keturiolikai pamokoje dalyvavusių moksleivių dėstytojas pristatytė populiariausias portreto piešimo ir tapymo metodikas. Pabaigoje su mokinais spėjo aptarti portreto reikšmę šiais laikais laikais, kokia socialines medijas užvaldžiusių asmenukių prasmė.

4D meno objektai dėstytojas doc. Remigijus Sederevičius mokiniams paruošė paskaitą - demontraciją tema „Keramikos spausdinimas 3D molio spausdintuvu“. Mokiniai sužinojo kokiais būdais gali būti projektuojami kūriniai spausdinimui, kokios yra spausdintuvų rūšys, jų veikimo specifika. Dėstytojas rodė vaizdo siužetus apie studentų spausdinamus kursinius ir baigiamuosius darbus, o pasibaigus karantinui kvietė atvykti į Keramikos ir porceliano dirbuves - išbandyti čia esantį 3D spausdintuvą. 

Vasario 18 d. į virtualų susitikimą pakvietė Tapybos studijų programa. Katedros vedėja doc. Aušra Vaitkūnienė ir Tapybos magistro II kurso studentės Jūratė Jukštienė ir Daina Maslauskaitė prisijungė iš savo dirbtuvių: filmuodamos save ir aplinką, studentės pristatė kūrybos procesą, pasakojo apie tai, kas įkvepia kūrybai. Dėstytoja kartu su studentėmis pasidalino savo asmeninėmis istorijomis, kodėl pasirinko būtent tapybos studijas ir kaip joms sekasi studijuoti VDA Kauno fakultete.

Tekstilės meno ir medijų studijų programa kvietė mokinius dalyvauti paskaitoje kartu su III kurso studentėmis. Tekstilės katedros vedėja doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė pristatė projektą su įmone, kuriai studentės kuria audinių dizainus laisvalaikio ir sporto aprangai. Paskaitoje dalyvavusi Tekstilės meno ir medijų III kurso studentė Gertrūda Rumzytė rodė savo kurtų audinių dizainų pavyzdžius bei jų inspiracijas.

Šiais metais pirmą kartą prie projekto „Pabūk studentu VDA KF“ prisijungė Studentų atstovybės nariai. Dizaino pirmakursiai Natas Darulis ir Herkus Kuisys, Architektūros pirmakursė Patricija Markevičiūtė ir Tapybos pirmakursė Deimantė Petkevičiūtė mokiniams pasakojo „Kaip gyvena pirmakursiai“. Pokalbyje studentai prisiminė savo kelią iki įstojimo į VDA, pirmakursių stovyklą, nuotolines paskaitas pirmajame studijų semestre, nuotolines egzaminines peržiūras bei rodė savo kursinius darbus.


VDA Kauno fakulteto dėstytojai ir Kauno A. Martinaičio dailės mokyklos mokytojos sutaria, kad tokio pobūžio projektas gilina moksleivių žinias dailės srityje, skatina kūrybiškumą, padeda mokiniams apsispręsti dėl studijų pasirinkimo ir motyvuoja rinktis studijas gimtajame mieste.