Nuo lapkričio 4 d. Grenoblyje prasidėjo „Izero slėnis - svetingumo teritorija ir transformacijų fabrikas“ kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvauja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto (VDA KF) Architektūros katedros, Grenoblio Nacionalinės architektūros mokyklos (ENSAG) ir Kretos technikos universiteto (TUC) studentai. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – gilintis į naujas architektūros bei urbanistikos kryptis pramoninio paveldo išsaugojimo ir pertvarkymo srityje. Šiose dirbtuvėse studentai ir architektai profesionalai nagrinėja Alpių slėnių pramoninio paveldo klausimus, atkreipdami dėmesį į Izero slėnio ir jo miestų – Saint-Marcellin, Chatte ir La Sône – pramoninį paveldą.
Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai svarsto pramoninio paveldo išsaugojimo, atnaujinimo ir teritorijos išnaudojimo galimybes, orientuodamiesi ne tik į techninius, bet ir ekonominius bei socialinius aspektus, aptariama, kaip senosios pramoninės teritorijos gali prisitaikyti prie šiuolaikinio gyvenimo poreikių. Ypatingas dėmesys skiriamas aplinkos paveldo sąvokai – paveldą vertinant ne tik kaip materialų, bet ir kaip kultūros, ekonomikos, socialinių santykių ir politikos reiškinį. Tokiu būdu dalyviai siekia pabrėžti poreikį suvokti paveldą kaip dinamišką koncepciją, kuri turėtų būti iš naujo įprasminta šiuolaikinėje visuomenėje.
Studentai taip pat visą savaitę tirs galimus įveiklinimo modelius rekonstruojamose pramoninėse teritorijose, ieškodami įvairių sprendimų – nuo laikinų iki ilgalaikių, siekdami pateikti siūlymus, kurie galėtų sėkmingai integruotis į šiuolaikinį miesto audinį. Dirbtuvių metu ypatingas dėmesys skiriamas vaizdiniams sprendimams, naudojant brėžinius, planus, perspektyvinius vaizdus bei modeliavimo metodus. Tokia projektavimo praktika siekiama suteikti architektūros studentams galimybę gilintis į realius paveldo išsaugojimo ir pritaikymo uždavinius, derinant teorines žinias su praktiniais sprendimais.