Kūrybinės dirbtuvės Grenoblyje – kultūriniai ir kūrybiniai mainai

Lapkričio 4-9 dienomis Grenoblyje vyko tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Izero slėnis – svetingumo teritorija ir transformacijų fabrikas“, kuriose dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedros, Grenoblio Nacionalinės architektūros mokyklos ir Kretos technikos universiteto studentai. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – tyrinėti naujas pramoninio paveldo išsaugojimo bei pertvarkymo kryptis, ypatingą dėmesį skiriant Alpių regione esančio Izero slėnio miestams: Saint-Marcellin, Chatte ir La Sône. Šie miestai išlaikę savitą istorinį industrinį paveldą, kuris dabar tampa kūrybinių dirbtuvių įkvėpimo šaltiniu ir pagrindu.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai analizavo pramoninio paveldo išsaugojimo bei atnaujinimo galimybes, spręsdami klausimus, susijusius su techniniais, socialiniais bei ekonominiais aspektais. Studentai kartu kūrė maketus, naudodami įvairias medžiagas ir technikas, analizuodami situacijas iš skirtingų požiūrio kampų – gamtos integraciją į architektūrą, detales, tūrius bei konstrukcijas. Proceso metu studentai generavo idėjas ir bandė atrasti naujus požiūrio taškus, matydami erdvę kaip bendrą architektūrinę ir socialinę visumą.

Bendradarbiavimas tarptautinėje komandoje, pasak dalyvių, buvo įdomus ir įkvepiantis. Skirtingos idėjos ir vizijos praturtino galutinį kūrybinį procesą, o dirbtuvės tapo tiltu tarp atminties ir ateities, architektūrinės tradicijos ir modernių sprendimų. Tokios dirbtuvės skatina įpūsti naujos gyvybės senosioms pramoninėms teritorijoms, paverčiant jas ne tik kultūrinėmis, bet ir funkcionaliomis, šiuolaikinėms bendruomenėms svarbiomis vietomis.