Taikomosios grafikos IV kurso studentės Aistės Kliučiūtės „Minčių žemėlapis“. 2020 m.

Birželio 10 d. Karmen meno laboratorijoje (Laboratorio Artistico del Carmen (LAC) Mursijoje (Ispanija) pristatytas projektas „Žmogaus sielos anatomija“, apjungiantis tris Lietuvos grafikų parodas.

Kauno miestą pristatančius kūrinius parodose eksponuoja Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafikos katedros vedėjas doc. Vaidas Naginionis, lekt. Miglė Ceinorytė, III ir II kursų studentės Elona Čečytė Elachi ir James, ketvirtakursės Aistė Kliučiūtė ir Julija Leonavičienė, trečiakursė Gabija Vaicekauskaitė ir pirmakursė Nomeda Plikšnytė
 

Parodinių erdvių montažas tapo raštu, kuriame menininkai fiksavo aktualias temas, tyrinėjo skirtingus kontekstus, tokius kaip atmintis, etnografija, tapatybė. Menininkai perteikia Lietuvos vizualinę kultūrą, kurioje yra kūrėjų ketinimai, požiūris, galimybės, idėjos ir poreikiai.

Elona Čečytė Elachi ir James, („FIG Bilbao 2020“ meno mugės konkurso laureatai) pristato vieno darbo parodą „Žmogaus sielos anatomija“. Kūrinys sudarytas iš 100 vienetų 20x20 cm dydžio vaizdų, kurie pasakoja asmeninę istoriją apie viską, kas jiems nutiko: emocijas, mintis, prisiminimus. Kartu šie vaizdai sukuria didesnę 2x2 m žmogaus organo kompoziciją.

Aistės Kliučiūtės kūrinys „Minčių žemėlapis“ (MIND MAP“) kalba apie mūsų mintyse vykstančius mąstymo procesus, kurie apdoroja įvairias mintis. „MIND MAP“ yra apvalaus miesto 3D modelis, kuris atspindi asmeninį proto srautą. Gabija Vaicekauskaitė kūrinyje „Dysania“ kalba apie svajonių išgyvenimo jausmą. Tai noras likti lovoje, grįžti į svajones ir taip nutolti nuo realybės. Julija Leonavičienė kūryboje tiria daiktų ir asmeninio gyvenimo modelius. 

Nomeda Plikšnytė savo veikale „Dviprasmybės“  tvirtina, kad visada naujai kūrybai reikia sunaikinti senąją. Tai simbolinis priminimas, kad seno ir naujo santykis yra amžinas ir nesustabdomas.

Dėstytojas doc. Vaidas Naginionis trijų darbų serijoje tiria skaitmeninės informacijos svarbą ir jos dingimo pasekmes. Dėstytoja lekt. Miglėd Ceinorytės grafikos kūrinys vizualiai apžvelgia sėkmės sampratas. Būtent pokalbiai apie kasdienybę yra nepastebimai formuojantys teigiamus sėkmės receptus. 

Parodos kuratorė, menininkė Ina Mindiuz

Parodos veiks iki liepos 10 d. Karmen meno laboratorijoje (Laboratorio Artistico del Carmen (LAC) Calle Sacerdotes Hermanos Cerón, 25, 30002 Murcia.

Projektas rengtas bendradarbiaujant ir finansuojant Kauno miesto savivaldybės programai „Iniciatyvos Kaunui“ ir Mursijos miesto kultūros tarybos departamentui.