Gegužės 27 – birželio 2 dienomis Nidos meno kolonijoje vyko Etnokultūros studentų kūrybinės dirbtuvės „Gamta dovanoja, mes kuriam“, dalyvavo 12 Taikomosios grafikos, Interjero dizaino, Grafinio dizaino ir Tapybos specialybių studenčių, Tekstilės ir mados specialybės magistrantė absolventė Deimantė Petkevičiūtė ir du dėstytojai – doc. dr. Jolanta Zabulytė ir Natas Darulis. 

Kūrybinių dirbtuvių pradžioje studentės išklausė J. Zabulytės paskaitą apie lietuvių tautinių raštų struktūrą, komponavimo principus bei reikšmes, vėliau kelias dienas gilino žinias kopijuojant pasirinktus juostų ir lovatiesių ornamentus, jų pagrindu kūrė improvizacijas.

Programoje buvo numatyta iš gamtinių medžiagų sukurti tautinių ornamentų kompoziciją Nidos meno kolonijos lauko erdvei, bet kadangi 2025 m. kurtas sodas neišliko, administracijos pageidavimu teko suverti naują jo variantą. Bendromis jėgomis buvo ruošiamos nendrės, planuojama būsima struktūra, grupelėmis vertos atskiros kompozicijos dalys, o birželio 1 d. vakare baigtas darbas buvo pakabintas buvusio sodo vietoje – lai džiugina!