• Naujienlaiškis
  • Sausio 27 – vasario 14 d. VDA Kauno fakultete lankėsi Gabių mokinių ugdymo programos 7 – 8 klasių moksleiviai.

    Septintokai turėjo tris užsiėmimus. Pirmąjį – „Spalvų šventė – struktūrų iš antrinių žaliavų kūrimas“ vedė Tekstilės katedros docentė Lina Jonikė. Paskaitos ir kūrybinių dirbtuvių metu dėstytoja parodė būdą, kaip idėja virsta menine instaliacija. Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai buvo supažindinami su nauja deginimo ir atspaudavimo technika bei jos galimybėmis. Septintokai išbandė šią techniką patys, pasigamindami netradicinio tekstilės marginimo pavyzdžių.

    Antrąjį užsiėmimą „Linija: tarp taško ir formos. Kas ir kaip pjauna pagal liniją“ vedė Grafinio dizaino katedros dėstytojas Andrejus Repovas. Paskaitos metu su moksleiviais aktyviai diskutuota apie tai, kaip iš taško gimsta linija, o iš linijos — forma, kokia gali būti linija, kas ir kaip pjauna pagal liniją: pjovimo technologijos ir įrenginiai. Vėliau buvo atliekamos greitos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu moksleiviai kūrė individualias formas, jos buvo skaitmenizuojamos, perkeliamos į kompiuterį ir vėliau išpjaunamos iš putplasčio maketavimo dirbtuvėse, demonstruojant dalyviams pjovimo procesą.

    Trečią kartą septintokai lankėsi Architektūros katedros dėstytojo Mindaugo Butvilos paskaitoje „Erdvių transformacija“. Su moksleiviais buvo kalbama apie tai, kaip augantys miestai ir pastatai mus skatina kurti erdves, kurios turėtų galimybę transformuotis, kisti. Po diskusijų moksleiviai kibo į komandinį darbą ir atliko jiems skirtas užduotis nagrinėtoje temoje.

    Dėstytojas Mindaugas Butvila taip pat vedė paskaitą ir aštuntokams. Užsiėmimo tema „Miestas kaip urbanistinė struktūra“. Paskaitos metu buvo kalbama apie miestą, kuris yra kintantis organizmas, turintis savitą kodą. Moksleiviai dalinosi mintimis apie savo miestą, o toliau sekė komandinis darbas.