Virtuali iniciatyva | Paroda
#MONOTONIJA | Nuo 2020 11 24 

Daugeliui ištuštėjusios miestų gatvės karantino metu atrodo niūriai, nejaukiai ir bauginančiai, tačiau kūrybininkams tai visiškai natūrali būsena, kuri ne tik neslegia, bet ir leidžia pasinerti į kūrybą. 

Ne vienas kūrėjas patvirtintų, kad didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia savotiškame „karantine“, nes geros idėjos ir geri kūriniai gimsta būtent atitrūkus nuo supančio pasaulio ir užsidarius dirbtuvėse. Taigi, ši pauzė kaip tik yra prabangi galimybė pabūti su savimi, su savo mintimis ir išsiryškinti esminius dalykus. 
Šios virtualios iniciatyvos idėja VDA galerijai Artifex kilo dar pirmojo karantino metu, pavasarį, kuomet dėl Pasaulinės pandemijos pirmą kartą netikėtai teko sustoti ir užverti duris lankytojams. 
Kvietėme kolegas, menininkus, tekstilininkus atverti savo dirbtuvių duris ir tarsi pro rakto skylutę leisti žvilgtelti į tą, kitokį „karantiną“. Autoriai analizavo/tyrinėjo/mąstė apie kūrybinę monotoniją, monotonišką karantiną, apie nenuobodų nuobodumą, apie tekstilininko (o gal apskritai - menininko) kasdienybę, daug laiko ir kantrybės reikalaujančias technologijas įvairiomis prasmėmis – konceptualiai, istoriškai, per garsą, per formą, per techniką...
Linkėdami kūrybinio įkvėpimo, kviečiame į virtualią parodą, kurioje pristatome menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio atsiųstus video. 

Visus norinčius (nebūtinai tekstilininkus) kviečiame prisidėti prie iniciatyvos ir papildyti šią parodą dar kitokiais pjūviais ir vaizdais. 
Savo trumpus video siųskite mums el. paštu artifex@vda.lt.   

Parodos kuratorės Justina Gražytė ir Indrė Kupstienė

---> Virtuali paroda