Eglės Surotkevičiūtės-Dean (1964–2019) | Eglės Dean Tekstilės studija |  2021 11 17 – 12 10

Parodos kuratorės Ieva Baltrėnaitė ir Severija Žukauskytė

Lapkričio 17 d. 18 val. VDA galerija „Artifex“ pakvies į Eglės Surotkevičiūtės-Dean (1964–2019) kūrybos parodą „Eglės Dean Tekstilės studija“.

Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos katedros absolventė, menotyrininkė, dailės kritikė – ir menininkė, išmėginusi literatūros, kino kalbą, piešusi ir tapiusi, bet daugiausia laiko atidavusi tekstilės dizainų kūrimui.

Pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais išvykusi į Jungtines Amerikos valstijas, 1992-aisiais Eglė Surotkevičiūtė baigė tekstilės dizaino studijas Otis dailės ir dizaino kolegiją Los Andžele, keliolika metų sėkmingai kūrė audinių dizaino pavyzdžius, bendradarbiavo su įvairiais tekstilės gamintojais JAV ir Europoje – teko dirbti Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, Anglijoje, Olandijoje, ilgėliau gyventi šiose šalyse, susipažinti su jų kultūra.

2005-aisiais Eglė Surotkevičiūtė-Dean grįžo į Lietuvą, bendradarbiavo su kultūros spauda, suprojektavo kelias kolekcijas Panevėžio audimo įmonei „Linas“.

Parodos kuratorės Ieva Baltrėnaitė ir Severija Žukauskytė VDA galerijos Artifex erdvėje kuria instaliaciją, kurioje atsiskleis menininkės kūrybos kelias – nuo studijos stalo, darbo ir kūrybos įrankių, dizaino pavyzdžių – iki staklėse išaustų ar dažyklose numargintų audinių, tampančių kasdienybės objektais, bet išsaugančių menininkės įkvėpimo ir fantazijos šešėlį.

Menotyrininkas Helmutas Šabasevičius

Parodos „Eglės Dean Tekstilės studija“ atidarymas: lapkričio 17 d. 18 val. VDA galerijoje „Artifex“, Gaono g. 1 Vilnius.*

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

*Atidaryme gali dalyvauti tik turintys galiojančius galimybių pasus