Intuityvios instrukcijos | Donatas Norušis, kuratorė: Ieva Gražytė | 10 05 - 10 22 
 
Parodoje „Intuityvios instrukcijos“ eksponuojamos keturios garso instaliacijos pasitelkia garso fizikines savybes istorijoms pasakoti, bei pristato menininko požiūrį į meno lauko mitologiją. Per šią metodiką Norušis atskleidžia savo požiūrį į garsą ir jo materialumą, kurie kiekviename kūrinyje atlieka vis kitokią užduotį. Ne kaip tiesioginio performatyvumo reikalaujanti medija, o kaip medžiaga, turinti savo formą, simbolizmą, unikalias materialias savybes bei gebanti perteikti informaciją specifiniais būdais.
---------------------------
Laikais, kai menininkai tiria, o mokslininkai – kuria, inžinieriai nebestato tiltų, – jie projektuoja garsus mašinoms, įrašinėjančioms gebėjimą pažinti. Mūsų mechanišką norą paliesti garsų rankas, aido ragus, išgirsti tuščios erdvės kanopų tapsenimą. Šis simbolinis Minotauras vis ateina ir išeina jau šimt- mečius. Tam pastatyta begalės tiltų, neužtveriant erdvės po jais: tuštiems tūriams, nekoordinuotiems judesiams, nematomoms formoms, vis išlendančioms pro kelio atitvarus, ir takioms medžiagoms patiltėse. Laikais, kai menininkai analizuoja, o mokslininkai – fantazuoja, inžinieriai nebekuria tunelių, – jie vysto garsų struktūras triukšmo sienoms statyti. Vaikštome per tas požemines tylos perėjas, kur kažkas slapčia įrašo mūsų intuiciją į jau girdėtą garso takelį, kuriame gali išgirsti bandą geležinių karvių ir varpelius skam- bančius kiekvienoje jų. Nežudysime Minotauro šiandien – prisijaukinsime šitą brutaliai atrodantį, atstumiančiai artimą jautį. 
---------------------------
Donatas Norušis ir Ieva Gražytė šiuo metu yra VDA Skulptūros katedros ketvirtakursiai. Ieva Gražytė dirba su tekstu ir naujųjų technologijų sąsajom su menu. Donatas Norušis šiuo metu aktyviai dirba audiovizualiniame lauke, bei tiria garso medžiagiškumą, simbolizmą, jo skulptūrines savybes. Pirmieji Donato darbų pristatymai vyko šviesos festivaliuose, bei grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. 2018 m., Viniuje, pristatyta pirmoji individuali paroda „Autho correct“.  
 
- ...
- Fizikos neišmanau, istorijų nerašau. 
- Tai čia kažkas su muzika.
- Kažkas su fizika, pasakosiu. 
- ...
---------------------------
Spalio 15 d. „Art After Hours” renginio metu vyks menininko performansas. Performanso metu eksponuojamas menininko nerimo, jaudulio ir galerijos santykis. Žemo dažnio spektre sukoncentruoti eksperimentiniai garsai pasitelkia meditatyvių savybių turinčius binauralinius ritmus. Tačiau tuo pačiu metu subtilų dažnių balansą neprognozuojamai pertraukinės menininko pulso intensyvumo generuojama elektros energija bei galerijos sienų vibracijos.
 
Parodos atidarymas vyks spalio 5 d. 18 val. VDA galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius).
Atidaryme galės dalyvauti tik turintys galiojančius galimybių pasus. 
Valstybės operacijų vadovo sprendimas: https://bit.ly/2VDWMJy
Dėkojame už supratingumą ir atsakingumą!