Andrius Erminas | (Už)kulisiai 

Paroda VDA tekstilės galerijoje Artifex (Gaono g. 1, Vilnius) veiks iki 2021 m. kovo 27 d. 

Žodis kulisai (pranc. coulisses) – scenovaizdžio dalis – scenos pakraščius dengiantys stacionarūs arba judami skydai, pakabinami audeklo arba kt. medžiagos gabalai.
Išvestinis hibridas užkulisis (paprastai vartojama daugiskaitos forma užkulisiai) taip pat vartotinas, įgijęs savitų reikšmių: „vieta už kulisų teatre“, perkeltinė reikšmė – „nevieša veikimo sritis“. 
Vedinys užkulisinis vartojamas reikšme „viešai nepasireiškiantis, už akių veikiantis“ (VLKK).

Parodoje eksponuosiu būtent šios galerijos erdvėms sukurtus darbus. Instaliacijas, skulptūrinius objektus.
Tai instaliacijos, skulptūriniai objektai, bei objektai atlikti imituojant įvairias tekstilines technikas ir gaminius. Savitas formos traktavimas.
Parodos pagrindinė, visą jungianti materija - tai tekstilei, skulptūrai, nebūdingos  medžiagos - ruberoidas, bituminė stogo danga, pergaminas.
Parodos idėja: atskleisti savitą požiūrį į kai kuriuos kultūros reiškinius, tokius kaip  baletas, bažnytinė liturgija, interjero puošyba, taip pat apimti gamtinės inspiracijas. Bandau atskleisti scenos užkulisius, parodyti kitą daiktų, reiškinių pusę. Suteikti kitas prasmes ir praplėsti kultūrinių reiškinių suvokimo lauką, tiek materialiąja, tiek nematerialiąja prasme. Ir suteikti kūriniams įvairesnį, daugiaprasmiškesnį kontekstą.

Andrius Erminas

Andrius Erminas (g. 1971) – skulptūrų, skulptūrinių objektų bei instaliacijų kūrėjas, gyvenantis bei kuriantis Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos – mozaikos bakalauro ir skulptūros magistro studijas. Autorius įvertintas valstybės stipendijomis kultūros ir meno kūrėjams, ne kartą apdovanotas specialiais prizais už kūrybos išskirtinumą bei paskatintas jos plėtotei. Autorius aktyviai rengia personalines parodas, kurių jau surengęs virš penkiolikos, dalyvauja įvairiuose jungtiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienyje: Didžiojoje Britanijoje, Ukrainoje, Izraelyje, Austrijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje ir kt. A. Ermino darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai, jo kūriniai yra papildę nuolatinę MO muziejaus Vilniuje kolekciją.

Daugiau apie parodą kviečiame žiūrėti LRT kultūros „Savaitės apžvalgoje“. Nuo 40:00. 

Virtualus turas 

[[preview external content]] https://my.matterport.com/show/?m=fsXRF9p8RXF