JDP 23' DESIGN TALKS

Džiaugiamės, kad šiemet „Jaunojo dizainerio prizas“ 2023 parodos dalyvius ir nugalėtojus išrinko tarptautinė dizaino profesionalų komisija.

Dėkojame Alessandro Maria Ferreri, Liene Jākobsone, Kristian Snorre Andersen, Agnieszka Jacobson-Cielecka ir „Omnigroup“ už nuoširdų darbą priimant nelengvus sprendimus, bei už dalyvavimą naujame projekto renginyje JDP Design Talks.

Parodą dar galite aplankyti iki spalio 8 dienos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

 

Apie pranešėjus

Produkto dizaino atstovas – Kristian Snorre Andersen (Danija)

Kristian Snorre Andersen yra „ADORNO International Design Collaboration“ – išskirtinės kolekcinio dizaino ir amatų virtualios galerijos – generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų.

Bendradarbiaudami su žymiausiais tarptautiniais kuratoriais, šiandien ADORNO pristato ir pasaulinei auditorijai parduoda dizainerių ir amatininkų darbus iš daugiau nei 30 Europos, Azijos ir Amerikos kultūrinių bendruomenių.

Kristian įgijo politikos mokslų magistro laipsnį Orhuso (Danija) ir Marburgo Pilypo (Vokietija) universitetuose, anksčiau dirbo Vupertalio klimato, aplinkos ir energetikos institute bei Danijos aplinkos apsaugos ministerijoje. Darnaus vystymosi tema buvo pagrindinis jo studijų, karjeros ir ADORNO kūrimo klausimas.



Mados dizaino atstovas – Alessandro Maria Ferreri (Italija)

Iš šiaurės Italijos Turino miesto kilęs Alessandro yra baigęs inžinerijos studijas bei turi sukaupęs įvairios patirties – nuo darbo su Jungtinių Tautų taikdariais Niujorke iki vadovavimo prestižiškiausiems mados prekių ženklams tokiems kaip Jean Paul Gaultier, „Marni“, „Maison Margiela“, „Dsquared2“, Vivienne Westwood ar Marc Jacobs. Alessandro Maria Ferreri turi  daugiau nei 20 metų patirtį prabangios mados pramonėje.

Alessandro taip pat yra ir kompanijos „The Style Gate“ įkūrėjas. Kompanija daugiausia dėmesio skiria prekinių ženklų pasaulinei plėtrai bei siūlo įvairias valdymo paslaugas tiek pradedančiosioms, tiek jau įsitvirtinusioms įmonėms. Kai kalbama apie komercinės strategijos, mažmeninės ir skaitmeninės prekybos, rinkodaros ir konkurencijos vertinimo klausimus, Alessandro yra tarp žmonių, kurie puikiai žino, kaip įvertinti prabangos prekę ir iš jos gauti rezultatą. 

Komunikacijos dizaino atstovai – „Omnigroup“ (Šveicarija)

„Omnigroup“ yra grafinio dizaino studija, kuriai vadovauja Leonardo Azzolini ir Simon Mager. 2016 m. Lozanoje (Šveicarija) įkurta studija veikia vizualinio identiteto, šrifto, internetinių svetainių ir leidinių dizaino srityse. Studijai priklauso ir skaitmeninio šrifto agentūra „Omnitype“, kuri specializuojasi mažmeninės prekybos ir nestandartinių šriftų dizaino ir platinimo srityse.

2016 m. „Omnigroup“ pelnė „Prix David Rust“ apdovanojimą, 2017 m. – Šveicarijos dizaino apdovanojimą, 2019 m. – „Josef Müller-Brockmann“ prizą. 2021 ir 2022 m. studija buvo nominuota Šveicarijos dizaino apdovanojimams. 
 

Interjero dizaino atstovė – Liene Jākobsone (Latvija)

Liene Jākobsone yra architektūros ir dizaino biuro „Sampling“ pagrindinė partnerė. Nuo pat studijos įkūrimo 2010 m. „Sampling“ projektai yra plačiai publikuojami, pelnė daugybę apdovanojimų ir įvertinimų Latvijoje bei užsienyje. Studija specializuojasi plačiame projektų spektre: pastatai ir rekonstrukcijos, koncepcijų kūrimas didelėms teritorijoms, ekspozicinės erdvės bei produkto dizainas. 

Liene Jākobsone taip pat yra Latvijos dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėja ir Šiuolaikinio meno, dizaino ir architektūros instituto tyrėja. Ji dėsto teorinius ir praktinius kursus, yra įvairių recenzijų ir publikacijų apie dizainą autorė.




Dizaino tyrimų atstovė – Agnieszka Jacobson-Cielecka (Lenkija)


Agnieszka Jacobson-Cielecka yra profesorė, daugelio Lenkijos ir Europos dizainą populiarinančių parodų kuratorė, tyrėja ir rašytoja, Varšuvos Socialinių ir humanitarinių mokslų universiteto Dizaino fakulteto dekanė ir „Formos“ mokyklos programos direktorė. Anksčiau buvo Lodzės dizaino festivalio meno vadovė, o 2000—2007 m. taip pat ir „Elle Decoration“ lenkiškojo leidinio vyriausioji redaktorė.

Lietuvoje pristatytos šios Agnieszkos kuruotos parodos: „Materia Prima“ Klaipėdoje ir Kaune bei „Unpolished“ ir „Roundabout Baltic“ Vilniuje.

 

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Renginio partneriai: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Enterprise Europe Network, Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje

Konkurso partneriai: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, Intelektinė.lt, Žurnalas „Centras“, JCDecaux, Sip sap

Konkurso rėmėjai: Nordcurrent ir Jung

Informacinis rėmėjas: LRT