Tarptautiniai ryšiai

Royal Institute of Art yra unikali mokykla, įsikūrusi mažoje saloje Stokholmo centre. Vienas iš būdų čia patekti yra keltu, o per studijos langus galima stebėti laivus. Tad vieta yra svajinga, rami bei nuteikianti darbui. Mokslas čia organizuojamas visiškai kitaip. Visi studijuoja tą patį dalyką - Fine Art ir nėra susiskirstymo į katedras. Semestro pradžioje kiekvienam studentui, nepriklausomai nuo kurso, yra paskiriamas profesorius, kurio grupės dalimi tu tampi. Profesoriai yra iš skirtingų medijų - tapybos, performanso, video meno, konceptualaus ir t.t. ir juos gali keisti kas metus.

Kiekviena profesoriaus grupė yra sudaryta iš skirtingų metų studentų. Ir bakalaurai ir magistrai - visi dalyvauja kartu, nėra jokio skirstymo pagal metus. 

Kiekvienos grupės profesorė arba profesorius visą semestrą organizuoja individualius studijų vizitus, grupės kritikas, apsilankymus muziejuose, galerijose, specialias paskaitas ir t.t. Šios programos labai skiriasi ir kiekvienas profesorius turi savo filosofiją. 

Bet didžiausias skirtumas yra turbūt tai, kad šiame institute nėra paskaitų. Kiekviena studentė ir studentas gauna po studiją ir privalo tiesiog patys dirbti ir vystyti savo praktiką. Taip pat nėra ir pažymių. Semestrą gali baigti sėkmingai arba nesėkmingai, ir tai priklauso nuo to ką nusprendžia tavo profesorė. Mokykloje yra įvairių dirbtuvių, kuriomis galima naudotis - medžio, metalo, stiklo, medijų, grafikos ir t.t. ir yra organizuojami trumpi kursai, kurių metu galima tų technikų išmokti. Taip pat yra biblioteka ir viskas yra pasiekiama 24 valandas per parą.  

Ši mokykla tiktų labiausiai tiems, kurie neturi problemų su savidisciplina, arba nori tą išvystyti savyje, nes tavęs niekas neprižiūri, užduočių neduoda, nieko neklausia ir nereikalauja. Tad motyvacijos ir idėjų turi rasti savyje. Dauguma studentų yra brandūs ir giliai pasinėrę į meną, nuolat organizuojamos įvairios parodos ir renginiai.

Stokholmas labai malonus ir patogus gyvenimui miestas su daug parkų, meno muziejų ir galerijų bei istorinės architektūros. Visi mano sutikti žmonės be išimties kalba puikia anglų kalba. Deja, bet Stokholme yra labai sunku rasti kur gyventi ir miestas yra gan brangus, tad vien Erasmus stipendijos neužteks.