Tarptautiniai ryšiai

Erasmus Vokietijoje. Gal ir ne visiems skamba patraukliai ir dažniausiai vilioja pietinės Europos šalys, bet vykti į Potsdamą yra verta bent jau dėl tos priežasties, kad miestas randasi prie pat sostinės Berlyno. O tiems, kas bent kiek domėjosi Vokietija, turėtų būti žinoma, kad Berlynas yra visai kas kita nei visa Vokietija. Ten išsivysčiusi savita kultūra dėl kurios tikrai verta pagyventi bent jau šalimais šio miesto.

Daugiakultūrį Berlyną galima drąsiai vadinti hipsterių miestu, ten nuvykus net pamaniau, kad būtent ten jie ir atsirado. Įvairiausi miesto kultūros atspalviai sužavi kiekvieną ir sukelia didelį norą pasilikti ten kuo ilgiau. Nuo ekstravagantiškos praeivių išvaizdos, kurią galima išvysti bet kur ir tai nebūtinai bus jaunesnio amžiaus žmogus, iki naktinio gyvenimo, kuris gyvas kas naktį ir ypatingas ten populiariausia techno  muzika. O kad dienos neprailgtų, gyventojui ir miesto svečiui siūloma begalę įvairiausių veiklų - miesto sodai, atgaivintos apleistos vietos, šiuolaikinės galerijos, blusų turgeliai, įvairiausių patiekalų restoranai, kavinės ir t.t. Atrodo, kad kiekvienas mieste eksperimentuoja savo gyvenimo būdu, pasirinkimu ir veikla, kas ir suteikia šiam miestui kūrybinio žavesio. Ir vos ne pamiršau svarbiausią - visi labai toleruoja vieni kitus, visur jaučiasi tvyrantis laisvės jausmas.

Potsdamas šiuo atveju yra visai kitoks miestas - po dienos Berlyne grįžti į šį miestą yra tikra atgaiva vien dėl ten esančios ramybės ir dieviškos gamtos.  Šis miestas taip pat gali sužavėti, nes jis atrodo kaip didelis parkas su senoviniais pastatais, ežerais, pasakiško grožio augmenija. Ir iš tiesų daugiausiai miesto vietos užima labai didelis parkas Sanssouci ir ežerai. Taip kad mėgstantiems ramiai skaityti knygas parke ar tiesiog vertinantiems ramybę, šis miestas tikrai patiks.

Potsdame apsigyvenau bendrabutyje, kuriuo per daug skųstis negalėčiau. Už mėnesį mokėjau 190 eurų, vonios kambariu dalinausi tik su vienu žmogumi, o virtuve dalintis teko su visu aukštu. Poilsiavietėje šalia bendrabučio dažnai renkasi studentai, kur šiltu metu vyksta grilio vakarėliai. Taigi gyvenimą bendrabutyje įvertinčiau kaip ganėtinai smagiu.

Studijos Fachhohschule Potsdam buvo labai įdomios. Kai kurios paskaitos ypač turiningos, kai kurios galėtų būti ir rimtesnės, tačiau nuo to per daug nuskriausta nesijaučiau, nes jose vis tiek atradau kažkokių naudingų sau žinių. Labiausiai patiko santykiai tarp dėstytojų ir studentų - tarpusavyje bendraujama laisvai, draugiškai, galima kalbėtis realiai apie bet ką ir patys dėstytojai parodo, kad jiems nuoširdžiai įdomios studentų nuomonės. Labiausiai patikęs projektas studijų metu - Local Heroes, jo metu bendradarbiavome su Hogeschool van Amsterdam studentais. Ir mūsų ir jų studentų grupės turėjome paruošti vieni kitiems užduotis ir supažindinti su Berlyno ir Amsterdamo miestams svarbiais žmonėmis - didvyriais. Tai buvo puiki galimybė labiau pažinti abu miestus ir jų kultūras bei lavinti savo organizavimo įgūdžius ir generuoti idėjas.

Iš tiesų jaučiu, kad po Erasmus pasikeičiau į gerąją pusę, kalbant apie savęs pažinimą ir saviraišką. Taigi, jei turėsite progą važiuoti į mainus, būtinai nepraleiskite jos!