Gegužės 2-4 dienomis VDA Vilniaus fakultete vyko kasmetinis Europos aukštųjų meno ir dizaino mokyklų tinklo B-network susitikimas, kurį organizavo VDA tarptautinių ryšių skyriaus atstovai.

Renginyje susibūrė 16 tarptautinių ryšių skyrių atstovų iš VDA ilgamečių strateginių partnerių:  Hagos karališkosios dailės akademijos Olandijoje, Angewandte Vienos menų akademijos Austrijoje, Linco meno ir dizaino universiteto Austrijoje, Florencijos meno akademijos Italijoje, Bolonijos dailės akademijos Italijoje, PXL medijų ir dizaino akademijos Belgijoje, Latvijos meno akademijos, Estijos meno akademijos, Matosinjo aukštosios dailės ir dizaino mokyklos Portugalijoje, Sevilijos meno akademijos Ispanijoje, Baskų universiteto dailės fakulteto Ispanijoje, Atėnų dailės akademijos Graikijoje, Muthesius meno ir dizaino universiteto Vokietijoje ir Krokuvos dailės akademijos Lenkijoje. Dauguma dalyvių Vilniuje viešėjo pirmą sykį.

Svečius pasveikino ir akademiją pristatė VDA rektorius prof. Audrius Klimas, tarptautinių ryšių skyriaus komanda - doc. Ieva Skauronė, Vygintas Orlovas ir Dovilė Rudzenskė, VDA prorektorius menui Julijonas Urbonas, dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius ir Vilniaus fakulteto dekanas doc. Česlovas Lukenskas. Atskirų katedrų pasiekimais ir patirtimi pasidalino dėstytojai Deividas Juozulynas (Dizaino katedra) ir dr. Tomas Grunskis (Architektūros katedra) bei studentės Izabela Kovalevskaja (Monumentaliosios dailės katedra), Monika Šiliūnaitė (Grafikos katedra), Aurelija Slapšytė (Grafinio dizaino katedra).  Pranešimų sesiją papildė ekskursija po Vilniaus fakultetą ir kūrybinės dirbtuvės tekstilės ir keramikos laboratorijose, kurias vedė prof. Eglė Ganda Bogdanienė ir prof. Žydrė Ridulytė bei doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė.

Tikimasi, kad po susitikimo bendradarbiavimo ryšiai su dalyvavusiais partneriais dar labiau sustiprės, o studentų ir dėstytojų mainai vyks intensyviau.