• Naujienlaiškis
 • Parodos atidarymas sausio 16 d., 18 val.

  Paroda veiks iki sausio 20 d.


  VILTIS | Vilniaus dailės akademijoje pagal ERASMUS programą besimokančių studentų paroda

  Viltis yra visų su daugiau ar mažiau komplikuota realybe susidūrusių kartų paskutinysis bastionas. Ypač tai pasakytina mūsų kartai, gyvenančiai pasaulyje su klibančiais pamatais.

  Kuomet visos vertybės plūduriuoja miglose, neužtikrintumas ir nestabilumas juda link paskutiniosios likusios šviesos, rusenančios mums visiems – vilties spindulio. Kasdieninis rūpinimasis juo, daro mus stipresniais.

  Kas tai per liepsna? Ar įmanoma viltį apibrėžti kaip kažką homogeniško ir universalaus?

  Ar tai kažkas didžio ir niekuomet neišblunka? Ar galbūt atvirkščiai – viltis yra efemeriška ir metafiziška? Kažkas, kas veikia mūsų individualias neveikiančias emocijas, troškimus, jausmus?

  „Viltis miršta paskutinė“. Ji išnyra abejonių akimirką. Dienomis, kuomet viskas skendi tamsoje, po tylos ir tuštumos dienų,  viltis be paliovos praneša apie save santūriais blyksniais. Po netekčių ir kitokių sukrėtimų visuomet išlieka tai, kuo galima pasikliauti, tai ką mes galime ar tai, kas mums palaiko kiekvieną dieną.

  Parodos tema suteikia pagrindą diskusijoms. Mes norime atskleisti, kaip mūsų generacija interpretuoja vilties idėją. Ekspozicija simboliškai uždega liepsną, kuri mūsų dienoms reikalinga individams ir visam pasauliui. 

  Menininkai: Michaela Bujačková, Mariella Maria Britze, Ottavia Catenacci, Gabriela Halás, Beatrice Laura Dinulescu, Samira Mosca, Maria Palušová, Margherita Ruzzier

  Kuratoriai: Manuel Rees, Anna Zielazny