PROCESAI

Dizainerio ir architekto Šarūno Šlektavičiaus (1977–2023) kūrybos paroda

Parodos atidarymas kovo 26 d. 18 val. Titanikas, I a.

Pusiausvyros, dermės tarp simetrijos ir asimetrijos, jungčių tarp labai skirtingų ir tapačių formų paieškos. Inicialai Š. Š. ir simetriškai padalinta gyvenimo linija: dvidešimt treji metai praėjusiame XX amžiuje ir dvidešimt treji – šiame šimtmetyje.

Parodoje siekiame bent glaustai pristatyti visų pagrindinių Šarūno Šlektavičiaus kūrybos sričių procesus: nuo ankstyvųjų darbų, studijų metais sukurtų baldų iki užsakomųjų darbų bei su įvairiomis komandomis įgyvendintų projektų, nuo „Symphony“ iki „Dizaino fondo“ ir pasakojimų jau apie patį Šarūną, nuo bene žinomiausio jo projekto „Uperio“ iki visiškos staigmenos – brandžių juvelyrikos kūrinių ir dar vieno, šiuo metu statomo, laivo. Brėžiniai, eskizai, modeliai ir įvairūs artefaktai veda dizainerio minties ir rankų keliais, padeda suprasti ryškėjančią visumą ir atrasti nežinomų Šlektavičiaus profilių. Parodos kūrybinei komandai šis procesas buvo pilnas netikėtumų: vieni žinojome apie vienas kūrybines jo veiklas, kiti – apie kitas, o kai kurie iškilę artefaktai buvo naujiena beveik visiems. Taigi kviečiame susipažinti su mūsų paieškų proceso, leidusio geriau pažinti brangų kolegą ir bičiulį, rezultatais.

Karolina Jakaitė ir Gintautė Žemaitytė

Parodos iniciatorė Goda Dapšytė-Šlektavičienė

Kuratorės Karolina Jakaitė, Gintautė Žemaitytė

Architektūra Justinas Dūdėnas

Grafinis dizainas Marius Žalneravičius

Dizainas Ignas Survila

Restauravimas Donatas Stasiulis

Vaizdo įrašai Karolis Milaševičius

Komunikacija Stefanija Jokštytė

Parodą organizuoja VšĮ „Dizaino fondas“ ir Vilniaus dailės akademija

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Partneris Lietuvos dizaino asociacija

DĖKOJAME: Tadui Baginskui, Dariui Bubliui-Laivynui, Juozui Brundzai, Dominykui Budinui, Sigutei Chlebinskaitei, Dariui Čekanauskui, Rimantui Dichavičiui, Audronei Drungilaitei, Aurelijai Džiugaitei, Živilei Intaitei, Rasai Janulevičiūtei, Gintui Kavoliūnui, Miglei Kibildienei, Ignui Krasauskui, Vladui Lašui, Jurgiui Lečui, Aurelijai Pakšytei, Albinui Puriui, Alinai Pūrienei, Simonui Savickui, Kazimierui Simanoniui, Birutei Stančikaitei, Gediminui Stoškui, Godai Šuminaitei, Mindaugui Vanagui, Sauliui Zakarkai, „Ako Technical“, grupei „Biplan“, grupei „Skamp“, Lietuvos nacionaliniam muziejui, Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui, UAB „Kintai“.

Titanikas