„In Primis“ | EHU pirmakursių piešinių paroda

Parodos atidarymas: spalio 18 d. 17 val.

Paroda veiks: spalio 18 – lapkričio 4 d.

 

Parodoje pristatomi Europos humanitario universiteto pirmakursių piešiniai.

Studentai dirba piešimo iš vaizduotės metodu, kurį sukūrė EHU docentas Sergejus Seleckis. Naudodamiesi šia technika, dizaino studentai greitai įgyja eskizų piešimo įgūdžius, reikalingus jų būsimai profesijai.

 

Šiuolaikiniame pasaulyje meninės kūrybos pobūdis ir vizualinio pasaulio suvokimas labai pasikeitė. Klasikiniai piešimo mokymo metodai šiandien yra neveiksmingi, ypač kai kalbama apie dizainerio darbą. Tradicinis piešimo iš gamtos būdas, reikalaujantis lėto ir ilgo pasiruošimo, sunkiai pritaikomas greitai besikeičiančiame pasaulyje. Dabartinė pramonė reikalauja greitų sprendimų, naujų stiliaus metodų ir supratimo bei gebėjimo spręsti sudėtingas problemas. Originalūs projektinio piešimo kurso metodai leidžia studentams ugdyti gebėjimą greitai ir lengvai piešti pasitelkiant vaizduotę, ieškoti sprendimų, kurie leistų įgyvendinti sudėtingus projektus realiomis sąlygomis. Per pastaruosius metus EHU sukūrė naują originalų požiūrį į piešimo mokymą dizaineriams. Kursas orientuotas į greito piešimo įsisavinimą pasitelkiant vaizduotę, gebėjimą minimaliomis priemonėmis spręsti sudėtingas problemas. Daugelis mūsų studentų neturi klasikinio meno išsilavinimo, todėl stengiamės suteikti jiems įgūdžių, kurie leistų jiems prieinamu būdu išspręsti dizaino problemas. Pirmiausia kalbame apie kompozicijos ir piešimo ryšį bei apie piešimą pagal idėją.

 

Paroda skirta EHU 30-mečiui

 

Lydinti paroda „PIEŠIMAS KARO METU“ (Sergejus Seleckis, Maksimas Žukas

ir Antanina Halaveshchanka)

 

Viena pagrindinių menininko užduočių – atsakingai permąstyti supančią tikrovę. Menininkas reaguoja į pasaulio pokyčius ir išreiškia juos savo kūryboje, o tai leidžia žiūrovui labiau įsisąmoninti ir naujai pažvelgti į pasaulį. Tokiu būdu vizualinių priemonių pagalba galime pabrėžti ir atskleisti tuos savo tikrovės aspektus, į kuriuos dažniausiai nekreipiame dėmesio.

 

Baltarusijos menininkas Sergejus Seleckis dirba kasdieninio kūrybinio apmąstymo žanre. Kasdienius supančios tikrovės išgyvenimus jis stengiasi atspindėti išraiškingų meninių vaizdų pavidalu. Sergejus Seleckis derina įvairias tradicines technikas: akvarelę, pieštuką, markerius.

 

Maksimas Žukas dirba su kompiuterine grafika ir generatyvaus meno technikomis. Savo kūryboje jis siekia atspindėti nerimą keliančią tikrovę per paprastą eskizinę grafiką. Jo darbuose niūrus ekspresyvumas derinamas su humoru ir ironija.

Darbai pristatomi kaip skaitmeninė skaidrių demonstracija

 

Antanina Halaveshchanka

Jaunosios kartos menininkė, EHU studentė

 

Sergejus Seleckis, EHU docentas. Dėstomi kursai: Vizualinio dizaino artefaktai: Vilnius; Vizualinė raiška: piešinys ir kompozicija I; Pirmųjų metų projektas , Vizualinė raiška: piešimas ir kompozicija II; Vizualinė raiška: piešimas ir kompozicija III. Mokslinių interesų sritys: Tapyba, koliažas, grafinis dizainas

 

Maksimas Žukas, EHU dėstytojas.

Dėstomi kursai: Pirmųjų metų projektas (grafinis); Vizualinė išraiška: 2D projektas; Vizualinė raiška: piešinys ir kompozicija I; Vizualinė raiška: piešinys ir kompozicija II; Vizualinė raiška: 3D - dizainas; Grafinės programos.

Mokslinių interesų sritys: mokslo žinių vizualizavimas, mokslo žinių vaidmuo kultūroje, skaitmeninis menas, AI menas, generatyvus menas, vizualinis dizainas