Rūta Simutytė | (Ant)gamtiška šviesa

Parodos atidarymas: birželio 1 d. 17.30 val.

Paroda veiks: birželio 1 – 17 d.

 

„(Ant)gamtiška šviesa“ – tai instaliatyvi šviečiančių dizaino objektų kolekcija. Tekstilės dizaino objektai yra įkvėpti daniškosios hygge, japoniškosios wabi sabi filosofijomis ir aplinkos bei evoliucijos psichologijos teorijomis, kurios pabrėžia gamtos ir šviesos svarbą žmogaus kasdienybėje. Vartotojiškoje visuomenėje esame tarytum priversti pasinerti į miesto ritmą, chaosą ir skubėjimą, todėl visuotinai vis dažniau susiduriame su psichologinėmis problemomis. Žmogui kyla poreikis sustoti ir susigražinti vidinę harmoniją. Šiam disbalansui atsvara tampa gamta. Todėl siekiu įnešti tą gamtišką harmonijos dalį į miestą, į architektūrines erdves. Pasitelkdama formų, raštų, medžiagų bei spalvų poveikio apibūdinimus bei eksperimentuodama su (ne)tradicinėmis tekstilės technologijomis konstruoju naują gamtos-kosmoso pasaulį. Noriu perkelti gamtinę nuotaiką į vidaus erdvę, todėl kiekviena objekto detalė yra kuriama individualiai – dizaino kūriniai yra originalūs ir organiški, lyg gamta. Pasitelkdama grafikos išraiškos priemonėmis, nuimdama nuo miško žemės atspaudą anglimi ant tekstilės, sukuriu autentiškesnį natūros įvaizdį skulptūriniams objektams. Šis gaunamas vaizdinys leidžia pamatyti ir patirti vizualiai prisilietimą prie gamtos, prie jos paviršiaus. Aš nekopijuoju natūros, o pasitelkdama atminties vaizdiniais ją interpretuoju bei formuoju naują (ne)žemišką pasaulį. Šiais abstrakčiais objektais ir šviesomis konstruojama norima estetika bei nuotaika: jausmas-būsena tarsi esant gamtoje.

Mano tikslas – sukurti estetišką, jaukią, išskirtinę, atpalaiduojančią ir (ant)gamtišką atmosferą uždaroje erdvėje, kuri prisidėtų prie žmogaus emocinės būklės gerinimo. Šioje instaliacijoje kviečiu žiūrovą įsilieti į gamtos tyrinėjimą ir pajautimą ir tapti stebėtoju, tyrėju, atradėju, saugotoju.

 

Rūta Simutytė (g. 1998) jau vaikystėje pradėjo domėtis įvairiomis meno išraiškos formomis. 2017 m. baigė Kauno dailės gimnaziją. Susižavėjusi tekstilės formomis bei išraiškos galimybėmis, meno paieškas pratęsė Vilniaus dailės akademijoje, tekstilės katedroje. Šiuo metu autorė baigia magistrantūros studijas, kurioje tyrinėja gamtos, šviesos ir tekstilės sąveikas architektūrinėje erdvėje. Šalia meninės veiklos Rūta vysto šviečiančių tekstilės dizaino objektų prekinį ženklą R. Sphere.