Vilniaus dailės akademija kartu su atžaline įmone UAB „Meniniai tyrimai“ baigė įgyvendinti MTEP projektą, skirtą sukurti galutinį paralelinio roboto prototipą. Šio projekto mokslinis vadovas – VDA tyrėjas ir dėstytojas Julijonas Urbonas. 

Paralelinis robotas, dar vadinamas judėjimo platforma, yra skirtas judėjimo simuliacijai (skrydžio, šokio, vairavimo, sportinių judesių ir kt.). Lyginant su rinkoje egzistuojančiais įrenginiais, kuriamas robotas išsiskiria savo funkcinėmis galimybėmis - leidžia simuliuoti ypatingai platų judesių spektrą (nuo labai subtilių iki labai grubių) ir tokiu būdu naudotojui sukelia daugybę įdomių pojūčių. Jo valdymas yra nesudėtingas – valdytojui nebūtina turėti inžinerinio išsilavinimo.

Kuriamas robotas turi didžiulį pritaikymo potencialą kūrybinių industrijų sektoriuje  (atliekamuosiuose menuose, atrakcionų parkuose, 4D kine, video žaidimuose, specialiuosiuose efektuose, audiovizualinėse medijose), taip pat aukštųjų mokyklų ir MTEPI organizacijų veikloje tyrimų vykdymui ir edukacijai. 

VDA Dizaino inovacijų centras padėjo suplanuoti MTEP projektą, parengė paraišką ir verslo planą finansavimui gauti, konsultavo dėl atžalinės įmonės įsteigimo, koordinavo MTEP projekto įgyvendinimo eigą.

Projektą finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra MITA.  

Biudžetas: 99 986,50 Eur.