Atviroji dailės, dizaino ir architektūros mokykla

Paruošiamieji kursai : Inovatyvūs ir tradiciniai tekstilės meno ir dizaino kūrimo metodai
 


2023 m. vasario 11 d. prasideda paruošiamieji kursai VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės meno ir dizaino katedroje. Kalbėsime apie medžiagiškumą šiuolaikinio meno ir dizaino kontekste, mąstymo, pagrįsto holistiniu tekstilės pažinimu, svarbą. Aptarsime technologijų tyrinėjimą tradiciniais ir netikėtais rakursais: taktiliniu, garsiniu, erdviniu ir supažindinsime su giliu medžiagos pažinimu pagrįsto mąstymo metodais. Taip pat daug dėmesio skirsime kasdienio atsakingo medžiagos vartojimo, tvarumo, išmaniosios tekstilės svarbai šių dienų kontekste. Studijų programos dualumas, apjungiantis meno ir dizaino kontekstus, atveria plačias galimybes rinktis šiuolaikines meno raiškos formas arba pritaikyti įgūdžius audinių dizaino interjero, mados, architektūros srityse.

Informacija pasiteiravimui tekstile@vda.lt


Dėstytojas

Koordinuojantis dėstytojas doc. Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė
severija.kriauneviciene@vda.lt


Vieta ir laikas

Kursai vyks šeštadieniais 11.00 – 13.30 val. Laikas gali kisti pagal daugumos poreikius.
Malūnų g. 5 (Naujieji rūmai), Tekstilės  katedroje, 302 arba 307 auditorijoje.


Programos tikslai ir numatomi gebėjimai

Paruošiamųjų kursų programos tikslas – supažindinti su Tekstilės meno ir dizaino programa, profesinėmis karjeros galimybėmis bei padėti parengti kūrybinių darbų aplanką, reikalingą stojant į VDA. Baigę programą, įgis teorinių žinių apie tekstilės meno ir dizaino kontekstą, apie tekstilės medžiagų ir pluoštų savybes, praktinių gebėjimų komponuoti ir derinti audinių raštus ir paviršius, patirties dirbant su marginimo, siuvimo, nėrimo, mezgimo ar kitomis technologijomis.


Anotacija

Kurso metu teoriškai supažindinama su Tekstilės meno ir dizaino programos turiniu, kuris orientuotas į individualią tekstilės medžiagų ir technologijų raišką šiuolaikiniame meno ir dizaino kontekste. Aptariamos profesinės karjeros galimybės, kurti tekstilės meną, vystyti individualų verslą aprangos arba interjero dizaino kontekste ar įsilieti į edukacijos, pramogų ir poilsio sektoriaus veiklas. Supratimas apie specialybę taip pat įgyjamas, pasitelkiant tradicinių ir išmaniųjų tekstilės medžiagų ir pluoštų empirinius bandymus, praktiškai prisiliečiant prie unikalių audinių kūrimo strategijų ir technologijų. Paruošiamųjų kursų metu vykstančiose kūrybinėse dirbtuvėse suteikiama galimybė sukaupti ir pasirengti kūrybinių darbų aplanką (portfolio), reikalingą stojamiesiems egzaminams VDA.


Temos:

  1.  Vasario 11 d. - „Tekstilinis mąstymas“ kultūros, meno, dizaino ir technologijų lauke. Kūrybinės dirbtuvės: inovatyvių (išmaniųjų) technologijų raiška - eksperimentai su kintančios tekstilės pluoštais. (1 užsiėmimas, dėst. Prof. Eglė Ganda Bogdanienė)
  2.  Vasario 18 ir 25 d. - Tradicinės tekstilės technologijos (marginimas ir audimas) kaip tautų kultūrinė ir meninė išraiška. Kūrybinės dirbtuvės: natūralių pluoštų ir audinių marginimas augaliniais dažais, audimas nytinėmis staklėmis (2 užsiėmimai, dėst. lekt. Raminta Beržanskytė)
  3. Kovo 4, 18 ir 25 d. - Tvarus, gamtą tausojantis  tekstilės menas ir dizainas. Kūrybinės dirbtuvės: audinių marginimas daigstymo ir lankstymo būdu, dažymas indigu. (2 užsiėmimai, dėst. lekt. Raminta Beržanskytė)
  4. Balandžio 1 d. - Tekstilės dizainas dabar ir ateityje (22/23 m. tendencijos). Kūrybinės dirbtuvės: dizaino produkto idėjos vystymas iki verslo modelio. (1 užsiėmimas, dėst. dr. doc. Rūta Būtėnaitė)
  5. Balandžio 15 d. - Tekstilės dizainas interjere. Kūrybinės dirbtuvės: užsakovo ir dizainerio bendradarbiavimo specifika. Kilimo (arba kito dizaino objekto) projektavimas (1 užsiėmimas, dėst. dr. doc. Rūta Būtėnaitė)
  6. Balandžio 22 d. - Audinių raštų kūrimas. Kūrybinės dirbtuvės: marginimas pigmentiniais termochrominiais dažais. (1 užsiėmimas, dėst. prof. Eglė Ganda Bogdanienė)
  7. Balandžio 29 d. ir gegužės 6 d. - "Tekstilinių paviršių formavimas: daigstymo, lankstymo ir kimšimo būdais" (2 užsiėmimai, dėst. lekt. Dovilė Gudačiauskaitė)

Jeigu susidomėjote, užpildykite registracijos formą  http://www.vda.lt/lt/addam/vilnius/registracijos-forma
arba rašykite  renata.dapkiene@vda.lt