Paroda "Dizaino procesai. Santykis"

Gegužės 10d. VDA galerijoje atidaryta Vilniaus fakulteto Dizaino katedros paroda "Dizaino procesai. Santykis". Parodos kuratorius prof. Juozas Brundza.
Santykis tai ryšys, kuriamas tarp dviejų ar daugiau materijų - dizainerio santykis su daiktais neišvengiamai atsispindi sąsają tarp kūrėjo, objekto ir žiūrovo. Ji yra reflektyvi, kvestionuojanti suvokimo ribas bei paliekanti erdvės stebėtojui spekuliuoti - kas yra objektas be žmogaus? Kaip daikto suvokimą gali pakeisti jo naudojimas? Paroda Dizaino Procesai - Santykis kviečia Jus į sąmoningumo kelionę, skatinančią patirti dizainą pirmapradėse formose ir nenugludintose reikšmėse, iškeliant į paviršių tai, kas svarbiausia - ryšį tarp daikto ir žmogaus.
Vilniaus dailės akademijos dizaino katedros, mininčios šešiasdešimtmetį, parodoje pristatomi dešimties dizaino magistrantūros studentų tyrimų procesai. Juose jaunieji dizaineriai ieško savojo santykio su medžiagomis, daiktais bei būtimi. Šis procesas lyg dialogas, ypatingas ir neišvengiamai svarbus, atveriantis duris į tai, kas paprastai, lieka už jų.
Dalyviai:
Leonardas Sindaravičius - Santykis tarp realybės ir skaitmenos
Lina Navickaitė - Santykis su tapatumu
Gintarė Petkevičiūtė - Santykis su elgesio normomis
Ina Dumčienė - Santykis su savo kūnu
Gerda Liudvinavičiūtė - Santykis su realybe
Laurynas Vaitkus - Santykis tarp dizainerio, vartotojo ir A.I.
Pilypas Savickas - Santykis su bitėmis
Vilius Dringelis - Santykis su autentiškumu
Kipras Unikauskas - Santykis tarp užmiesčio ir automatizacijos
Gaudutė Žilytė - Santykis tarp stebėtojo ir stebimojo
Paroda Dizaino Procesai - Santykis yra VDA dizaino katedros 60-mečiui paminėti skirtų renginių ciklo dalis. Ją organizuoja VDA dizaino katedra.